Me autor Pin Ng

Redaktuar prej Michael Por

Shqyrtuar nga Aleksandër Bentli

Tërheqja e rikuperimit të rrjedhës

 

Phuket's Flow Recovery Retreat po ndryshon mënyrën se si njerëzit e shohin jetën luksoze të matur. Një vështrim në Flow Recovery Retreat duhet të jetë i mjaftueshëm për të bindur këdo që kërkon ndihmë me trajtimin e vazhdueshëm të varësisë për përkushtimin dhe angazhimin e rezidencës për shërim afatgjatë dhe jetë të shëndetshme.

 

Flow Recovery nuk është një qendër detoksifikimi, rehabilitim primar ose për individët në krizë të menjëhershme aktive të varësisë. Është një vend i qetësisë unike në një parajsë ishull tropikal, gati për t'ju mbështetur në fazën tjetër të rimëkëmbjes pas përfundimit të kujdesit parësor.

 

Misioni i Flow Recovery është të "sigurojë një përvojë të vërtetë, të jashtëzakonshme jetese të matur, ku psikologjia e performancës optimale informon filozofinë dhe strukturën e përgjithshme të rimëkëmbjes së klientëve dhe qasjen e tyre për të jetuar ... ku maturia dhe ndjenja e qëllimit janë simbiotike".

 

Është e rëndësishme të theksohet se Flow Retreat nuk është vetëm për njerëzit që largohen nga kujdesi parësor; qëndrimi në Flow mund të ndihmojë në ndërtimin e rikuperimit tuaj edhe nëse nuk keni marrë pjesë kurrë në rehabilitim, ose në të vërtetë keni disa muaj (ose edhe vite) shërim. Flow është gjithashtu për njerëzit që kërkojnë një "përshtatje" në rikuperimin ose në jetën e tyre.

 

Flow Recovery u themelua nga Matt Dunne, një instruktor i Psikologjisë së Performancës dhe Parandalimit të Relapsit në repart. Matt ka ndërtuar një ekip profesionistësh me përvojë që punojnë krah për krah me klientët për të zhvilluar mjetet e nevojshme për maturi afatgjatë. Matt është si shumë nga klientët që ndjekin Flow Recovery, Matt. Ai mbante një punë të profilit të lartë në botën e marketingut dhe shitjeve, por përdorte / kishte nevojë për pilula dhe alkool për të përballuar stresin dhe traumën. Pasi u pastrua, Matt ia kushtoi jetën e tij për të ndihmuar të tjerët të arrinin një shërim afatgjatë.

 

Misioni i Flow Recovery është të "të sigurojë një përvojë të vërtetë, të jashtëzakonshme jetese të matur, ku psikologjia e performancës optimale informon filozofinë dhe strukturën e përgjithshme të rikuperimit të klientëve dhe qasjen e tyre për të jetuar ... ku maturia dhe ndjenja e qëllimit janë simbiotike".

 

Është një qëllim i madh, por ekipi i Flow Recovery dhe objektet e klasit botëror sigurojnë që klientët të mund të përmbushin qëllimet e tyre dhe të jetojnë një jetë të shëndetshme dhe përmbushëse të matur. Flow Recovery Retreat ndihmon në ruajtjen e abstinencës së klientit duke ndryshuar mentalitetin e tyre dhe duke zbatuar taktika për parandalimin e rikthimit.

Si është një ditë në Flow Recovery Retreat?

 

Tërheqja kombinon psikologjinë pozitive me aktivitetet në Phuket për t'i bërë banorët të aftë, aktivë, të shëndetshëm dhe të lidhur. Çdo ditë në Flow Recovery është unike dhe e strukturuar për t'u dhënë klientëve një rutinë.

 

Banorët nga e hëna në të premte do të fillojnë me një seancë yoga në orën 7:00 të mëngjesit. Reflektimi ditor ose mirënjohja ndodh pas stërvitjes përpara se klasat të fillojnë në orën 9:30 të mëngjesit. Pasditja zakonisht është e mbushur me ushtrime dhe aktivitete. Banorët mund të marrin pjesë në takime me 12 hapa. Pushimet për çaj dhe kafe do të ndodhin gjatë gjithë ditës dhe banorët pritet të jenë të sigurt brenda pronës deri në orën 8:00 çdo mbrëmje.

 

Ka kaq shumë në ofertë në Flow Recovery. Numri i mjeteve të paraqitura për klientët i pajis ata me aftësi për të parandaluar një rikthim. Klientët do t'i nënshtrohen këshillimit individual dhe grupor gjatë qëndrimit në repart, dhe këto seanca shpesh u japin banorëve mundësinë të thellohen emocionalisht dhe psikologjikisht në ngjarjet e kaluara dhe aktuale.

 

Terapi

 

Gjatë kujdesit parësor, individët përjetojnë një sërë emocionesh dërrmuese ndërsa mendja dhe trupi fillojnë të rregullohen dhe shërohen. Kjo shpesh do të thotë se këshillimi dhe terapia që ata marrin gjatë kësaj kohe janë të dizajnuara rreth menaxhimit të krizës dhe jo të kuptuarit dhe stabilitetit afatgjatë.

 

Një qëndrim në Flow Recovery Retreat (pas detoksifikimit dhe kujdesit parësor) i ndihmon individët të fitojnë një kuptim psikologjik më 360 gradë për veten, marrëdhëniet e tyre dhe mjedisin e tyre. Flow synon gjithashtu të trajtojë traumën që është në zemër të varësisë. Programi ofron klasa dhe sesione mbi Psikologjinë e informuar për Traumën, Trajnimin e Psikologjisë së Performancës, Stërvitjen e Jetës dhe Psikoedukimin, Mindfulness dhe Parandalimin e Rikthimit.

 

Aktiviteti fizik

 

Aktiviteti fizik është pjesë përbërëse e programit dhe nuk është vetëm ekskursione deri në plazh. Flow ka anëtarësim në Nai Harn Gym për klientët (vetëm 5 minuta me makinë nga Flow.)

Ndërmarrjet kryesore

 

 • Çmuar për të jetuarit më të matur në Tajlandë 2022 nga Revista Worlds Best Rehab
 • Rezidenca ofron një përvojë luksoze kalimtare, duke mbështetur fazën tjetër të udhëtimit tuaj të rimëkëmbjes
 • Ju keni një ekip këshilltarësh dhe trajnerësh që takohen kolektivisht për përparimin tuaj
 • Rimëkëmbja e rrjedhës në Phuket nuk është një detoks ose rehabilitim primar
 • Programet e trajtimit të klasit botëror u ofrojnë banorëve mjetet e nevojshme për maturi afatgjatë
Jetesë luksoze esëll në Phuket nga Flow Recovery Retreat
Tërheqja e Rimëkëmbjes së Flow Phuket
Tërheqja e rikuperimit të varësisë rrjedhëse
Tërheqja e rikuperimit të varësisë rrjedhëse
Trajtimi për rikuperimin e varësisë në Phuket Tajlandë
Trajtimi i varësisë në Tajlandë - Flow Addiction Recoveat Retreat

Flow Recovery Retreat Akomodimi

 

Objekti është i jashtëzakonshëm me hapësirë ​​të bollshme në natyrë, një pishinë dhe dhoma private për të ndihmuar individët të reflektojnë, përshtaten dhe përgatiten për t'u kthyer në jetën e tyre sipas kushteve të tyre.

 

Phuket në Tajlandë është një parajsë e mrekullueshme dhe nuk do t'ju duhet të shkoni larg për të shkuar në pjesë të tjera të këtij ishulli të bukur. Plazhi Nai Harn (një nga plazhet më të mira në botë) është vetëm nëntë minuta larg. Dy plazhe të tjera janë në një distancë të shkurtër nga vendstrehimi, ndërsa statuja e famshme e Budës së Madhe është 15 minuta me makinë.

 

Tërheqja ndodhet në lagjen Rawai të Phuket. Është një vend i bukur me një nga plazhet më të famshme të ishullit aty pranë. Tërheqja mund të lehtësojë deri në nëntë mysafirë në të njëjtën kohë dhe është në kërkesë të vazhdueshme gjatë gjithë vitit.

 

Banorët do të kenë zgjedhjen e akomodimit të njërës prej tyre

 

 • Katër apartamente me një dhomë gjumi me shërbim të plotë me një kuzhinë dhe banjë të plotë
 • Një apartament me dy dhoma gjumi me shërbim të plotë me një kuzhinë dhe banjo të plotë
 • Një vilë me katër dhoma gjumi me një kuzhinë dhe banjo të plotë

 

Përveç akomodimit të rehatshëm dhe luksoz të disponueshëm për banorët, ka edhe një pishinë private, pajisje palestrës në terren dhe klasa joga në vend. Banorët gjithashtu mund të bashkohen me palestrën Nai Harn.

 

Modalitetet e tërheqjes së rikuperimit të rrjedhës

 

Klientët do t'i nënshtrohen seancave individuale dhe grupore në tërheqje. Ka gjithashtu ushtrime, aktivitete dhe ekskursione të integruara në orar. Trajnimi i jetës dhe parandalimi i rikthimit mësohen nga stafi ekspert dhe banorët do të marrin pjesë në një 'takim me tetë hapa' një herë në javë.

 

Një komponent i rëndësishëm i programeve të trajtimit të varësisë nga Flow Recovery është psikologjia pozitive. Strategjia e tyre bazohet në rivendosjen e mirëqenies nëpërmjet zhvillimit si në nivel profesional ashtu edhe në atë personal, duke përfshirë jogën, aktivitetin fizik dhe ushqimin.

 

Trajnerët dhe këshilltarët e jetës në Flow Recovery ofrojnë plane trajtimi të individualizuara që përfshijnë këshillim një-në-një, terapi në grup, stërvitje ushqimore, seminare dhe ngjarje motivuese. Misioni i programit është të ndihmojë pjesëmarrësit të krijojnë rutina të shëndetshme, objektiva dhe zakone të nevojshme për rikuperimin afatgjatë, duke i ndihmuar ata të gjejnë kuptimin dhe qëllimin në jetën e tyre. Për më shumë informacion mbi programin e rikuperimit shtyp këtu

 

Vendndodhja e tërheqjes së rikuperimit të rrjedhës

 

Tërheqja ndodhet në ishullin e mrekullueshëm Thai të Phuket. Ju do të jetoni vetëm një hedhje guri nga një nga plazhet më të famshme të Tajlandës. Rezidenca është e vendosur në lagjen Rawai e cila është e rrethuar nga natyra, duke e bërë këtë një përvojë ideale restauruese.

 

Çmimi i tërheqjes së rikuperimit të rrjedhës

 

Ju mund të pyesni për çmimin e një qëndrimi në strehimin luksoz të jetesës së matur duke telefonuar + 66 095-424-1024 ose dërgimin me email të vendbanimit në [email mbrojtur] or [email mbrojtur]  alternativ Shtypni Këtu për të vizituar faqen e internetit.

 

Paraqitur në Revistën Words Best Rehab

 

Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë rikuperimi të veçantë, atëherë Flow Recovery është vendi ku duhet të shkoni. Programet e trajtimit të klasit botëror u ofrojnë banorëve mjetet e nevojshme për të fituar (dhe për të ruajtur) maturinë afatgjatë. Përveç programeve të nivelit të lartë, Flow Recovery ka një grup të jashtëzakonshëm akomodimesh perfekte për individët që largohen nga turbullirat emocionale të kujdesit parësor të rehabilitimit.

 

Rruga Saiuan pranë është plot me restorante fshatare dhe kafene artizanale dhe perëndimet e mahnitshme dhe frymëzuese të plazhit Nai Harn në muzg do të krijojnë kujtime të qëndrueshme dhe do të lejojnë periudha të introspeksionit intensiv.

 

Banorët në Flow Recovery mund të shijojnë një shumëllojshmëri të gjerë aktivitetesh të matura, duke përfshirë snorkeling në plazhet e afërta, kiteboarding, surfing, golfing, shëtitje, paragliding dhe shumë më tepër falë vendndodhjes së mrekullueshme të rezidencës. Prona mahnitëse strehon deri në 9 të ftuar në apartamente luksoze të pajisura plotësisht.

 

Banorët kanë akses në një pishinë private, një palestër, mësime yoga, seminare gatimi dhe masazhe në vend. Ka restorante të shumta të jashtëzakonshme në lagje, si dhe kafene dhe kafene në afërsi. Mënyra e relaksuar e jetesës dhe karakteri lokal i këndshëm i Rawai-t kontribuojnë në ambientin e qetë të rajonit.

Specializimet e trajtimit të tërheqjes së rikuperimit të rrjedhës

 • Trajtimi i alkoolizmit
 • Zemërimi Menaxhimi
 • Traumë
 • Varësia e kodit
 • Sjellja e bashkëvarurit
 • Kriza e Jetës
 • Varësia nga kokaina
 • GBH / GHB
 • Varësia ndaj drogës
 • Kumar
 • shpenzimet
 • heroinë
 • Varësia nga OxyContin
 • Varësia nga tramadol
 • Varësia e aplikacioneve për takime
 • kumar
 • Chemsex
 • Ankth
 • PTSD
 • Burnout
 • Varësia nga fentanili
 • Abuzimi me Xanax
 • hydrocodone shërim
 • Varësia nga benzodiazepina
 • Oxycodone
 • oksimorfon
 • Çrregullimi i të ngrënit
 • Personaliteti Antisocial
 • Abuzim me substanca

Trajtimit

 • Psikoedukimi
 • Meditim & Vetëdije
 • Terapia e Aventurës
 • Këshillim 1-në-1
 • Terapia njohëse e sjelljes
 • Ushqim
 • Terapia e orientuar drejt qëllimit
 • fizioterapi
 • Terapia e fokusuar në zgjidhje
 • Terapia e sjelljes dialektike
 • Këshillim për parandalimin e rikthimit
 • Unqiue Lehtësimi me 8 hapa
 • Terapia Rekreative
 • Terapia në grup
 • Kujdesi shpirtëror
Trajtimi për rikuperimin e varësisë në Phuket Tajlandë
Tërheqja e Rimëkëmbjes së Flow Phuket

Tërheqja e rikuperimit të rrjedhës në Phuket

Flow Recovery Retreat në ishullin parajsë të Phuket është dhënë Jetesa më e mirë e matur luksoze në Tajlandë 2022 nga Worlds Best Rehab Magazine për pajisjet e saj, çmimin dhe angazhimin për rikuperimin afatgjatë.

Adresa: 89, 24 Laem Promthep Rawai, Mueang Phuket District, Phuket 83130

flamur

Kë trajtojmë
Por
Gratë
LGBTQIA +
Executives

flluskë e të folurit

Gjuhë
Albanian

Ne përpiqemi të ofrojmë informacionin më të përditësuar dhe të saktë në ueb, në mënyrë që lexuesit tanë të mund të marrin vendime të informuara për kujdesin e tyre shëndetësor. Jonë ekspertët e lëndës specializohen në trajtimin e varësisë dhe kujdesin shëndetësor të sjelljes. ne ndiqni udhëzimet strikte kur kontrolloni informacionin e fakteve dhe përdorni vetëm burime të besueshme kur citoni statistika dhe informacione mjekësore. Kërkoni distinktivin Rehab më të mirë në botë në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. Nëse mendoni se ndonjë nga përmbajtja jonë është e pasaktë ose e vjetëruar, ju lutemi na njoftoni nëpërmjet Kontakt Faqe

Mohim përgjegjësie: Ne përdorim përmbajtje të bazuar në fakte dhe publikojmë materiale që hulumtohen, citohen, modifikohen dhe rishikohen nga profesionistë. Informacioni që publikojmë nuk ka për qëllim të zëvendësojë këshillën, diagnozën ose trajtimin mjekësor profesional. Nuk duhet të përdoret në vend të këshillës së mjekut tuaj ose një ofruesi tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor. Në një urgjencë mjekësore, kontaktoni menjëherë shërbimet e urgjencës.

Worlds Best Rehab është një burim i pavarur, i palës së tretë. Ai nuk miraton asnjë ofrues të veçantë trajtimi dhe nuk garanton cilësinë e shërbimeve të trajtimit të ofruesve të paraqitur.