Me autor Pin Ng

Redaktuar prej Michael Por

Shqyrtuar nga Aleksandër Bentli

Përmbledhje e pasurive të Sobermans

 

Mysafirët që mbërrijnë në Soberman's Estate në Arizona do të mirëpriten me peizazhe të harlisura natyrore në mes të shkretëtirës. Kjo qendër trajtimi e licencuar prej pesë hektarësh është vendi i përsosur për të kërkuar privatësi dhe për të marrë trajtim të personalizuar dhe të veçantë për burrat që kapërcejnë varësitë ose çrregullimin e përdorimit të substancave.

 

Kjo pronë ndodhet 30 milje në veri të aeroportit Phoenix dhe ofron hapësirë ​​për burrat në këtë vend të mrekullueshëm. Soberman's Estate është tërësisht i fokusuar në rehati dhe shërim me akomodime të bukura dhe përsosmëri klinike. Me tre deri në pesë orë terapi një-në-një në javë dhe akses në pajisje të tilla si telefonat celularë dhe laptopët, ky rehabilitim e vë fokusin te klienti i pari.

 

Pajisjet e banimit në Sobermans Estate

 

Sobermans Estate ofron një përvojë të ngjashme me hotelin me akomodime me cilësi të lartë. Mysafirët do të shijojnë shtretërit me madhësi mbretërore në dhoma private ose dy dhoma gjumi. Prona përfshin një dhomë masazhi zen, një pishinë me një ujëvarë shkëmbore relaksuese, kopshte të bukura dhe një gjelbërim të gjelbër. Ekziston edhe një shpellë, gropë zjarri dhe labirint në këmbë. Vendet kanë gjithashtu një arenë të qëndrueshme për modalitetin e asistuar nga kuajt, të cilin klientët mund ta përdorin si pjesë e programit të tyre të personalizuar të trajtimit.

 

Si pjesë e procesit të shërimit, përvoja e ngrënies fokusohet në trajtimin në Soberman's Estate. Përveç kësaj, Shefi Ekzekutiv mëson klasa ushqimi dhe gatimi për të ndihmuar në përgatitjen e klientëve me aftësi dhe njohuri për të vazhduar të ushqehen shëndetshëm. Shembuj të kurseve të kaluara përfshijnë aftësitë me thikë, makarona nga e para, ushqimin, si të bëni granola, receta për mëngjesin e së dielës, etj.

 

Ushqimet ofrohen dhe gatuhen në një stil fermë në tryezë me fruta dhe perime të freskëta nga sera Sobermans Estate dhe vezë nga pulat Sobermans Estate. Specialet nga menyja e brendshme përfshijnë Kafshimet e tërshërës së pjekur, Huevos Rancheros, Rancheros shtëpie dhe Sallatën e Salmonit.

Ditë tipike në Sobermans Estate

 

I ftuari e nis ditën me një mëngjes të shëndetshëm të përgatitur nga shefi i kuzhinës në orën 7:00 të mëngjesit dhe fillon me lëvizjen e mëngjesit ose me joga ose një shëtitje rreth labirintit. Në orën 8:30 do të zhvillohet Takimi i Lindjes së Diellit, ku të gjithë do të vendosin synimet dhe synimet e ditës. Process Group ose Equine Experience fillon në orën 9:00 të mëngjesit, me Process Group të udhëhequr nga një klinicist i nivelit master që fokusohet në çështjet thelbësore.

 

Dreka zhvillohet në mesditë, me seanca individuale në orën 1:30 me mjekë, nutricionistë dhe/ose mjekë. Pjesa unike e Soberman's Estate është se ato lejojnë kohën e telefonit dhe kompjuterit, të mbikëqyrur nga stafi. Në orën 2:30, mysafirët lejohen të hyjnë në pajisjet, dhe në orën 3:30 është koha për një grup psiko-edukativ ose akupunkturë, me darkë pas orës 5:00. Dita mbyllet me një takim me 12 hapa ose me folës të ftuar në orën 7:30 dhe 8:30 në mbrëmje rostiçeri dhe studim i pavarur me drita të fikur në orën 10:XNUMX.

qendra e varësisë nga pasuria Sobermans
rehabilitimi i pasurisë sobermans
objektet e rehabilitimit të pasurive të sobermans
pajisje rehabilitimi të pronave sobermans
Sobermans posedon trajtime holistike të varësisë
Sobermans estate Arizona

Kujdesi për varësinë ndaj pasurive të Sobermans

 

Sobermans ofron kujdes në të gjitha fushat e trajtimit të tyre. ART (terapia me zgjidhje të përshpejtuar) ndihmon në trajtimin e shpejtë të traumës, ndërsa neurofeedback-u dhe vlerësimet gjithëpërfshirëse ndihmojnë Sobermans Estate të japë kujdesin më të përshtatshëm të mundshëm. Punëtoritë familjare dhe një shumëllojshmëri opsionesh të kujdesit holistik u japin klientëve një sërë mundësish shërimi dhe ndihmojnë në shërimin e familjeve të tyre në tërësi.

 

Sobermans Estate ndodhet në një zonë të qetë për të ndihmuar njerëzit të shërohen. Ata kanë dhoma private ose të përbashkëta, dhe ushqimi përgatitet me kujdes nga një kuzhinier duke përdorur përbërës të freskët. Ka gjithashtu shumë aktivitete për të bërë në pronë, si joga dhe stërvitje, ose mund të shkoni jashtë vendit për shëtitje në natyrë dhe shëtitje me biçikletë. Sobermans Estate është certifikuar nga NAATP, Komisioni i Përbashkët dhe LegitScript. Kjo do të thotë që shumica e planeve të sigurimit do të mbulojnë një pjesë të kostos nëse qëndroni atje.

Specializimet Sobermans Estate

 • Trajtimi i alkoolizmit
 • Zemërimi Menaxhimi
 • Traumë
 • Varësia e kodit
 • Sjellja e bashkëvarurit
 • Kriza e Jetës
 • Varësia nga kokaina
 • GBH / GHB
 • Varësia ndaj drogës
 • Kumar
 • shpenzimet
 • heroinë
 • Varësia nga OxyContin
 • Varësia nga tramadol
 • Varësia e aplikacioneve për takime
 • kumar
 • Chemsex
 • Ankth
 • PTSD
 • Burnout
 • Varësia nga fentanili
 • Abuzimi me Xanax
 • hydrocodone shërim
 • Varësia nga benzodiazepina
 • Oxycodone
 • oksimorfon
 • Çrregullimi i të ngrënit
 • Personaliteti Antisocial
 • Abuzim me substanca

Trajtimet nga Sobermans Estate

 • Psikoedukimi
 • Meditim & Vetëdije
 • Terapia e Aventurës
 • Këshillim 1-në-1
 • Terapia njohëse e sjelljes
 • Ushqim
 • Terapia e orientuar drejt qëllimit
 • fizioterapi
 • Terapia e fokusuar në zgjidhje
 • Terapia e sjelljes dialektike
 • Këshillim për parandalimin e rikthimit
 • Unqiue Lehtësimi me 8 hapa
 • Terapia Rekreative
 • Terapia në grup
 • Kujdesi shpirtëror

Përmbledhja e rehabilitimit më të mirë në botë të Rehab-it të Sobermans Estate

 

Sobermans Estate është një rehabilitim luksoz në Arizona që fokusohet në të gjithë pamjen e rimëkëmbjes për klientët. Duke ofruar një qëndrim relaksues dhe plane rikuperimi të personalizuara, kjo qendër trajtimi për burrat është një mundësi e shkëlqyer për individët që kërkojnë shërim nga varësitë në një pronë private në shkretëtirën e Arizonës. Pra, nëse jeni duke kërkuar për veten ose një anëtar të familjes, Sobermans Estate është një opsion i shkëlqyer nëse jeni duke kërkuar për një vend privat për t'u shëruar nga varësia dhe problemet e shëndetit mendor.

 

Trajtimi i klasit botëror

 

Sobermans Estate është një vend në shkretëtirë ku burrat mund të shkojnë për të marrë ndihmë për varësinë dhe problemet e shëndetit mendor. Programi është privat dhe zhvillohet në 5 hektarë. Ka vetëm 10 shtretër, kështu që është një mjedis i vogël, intim ku burrat mund të krijojnë lidhje të thella me anëtarët e stafit. Trajtimi bazohet në prova, kujdes holistik dhe individual. Ky kombinim i qasjeve u jep burrave hapa drejt suksesit.

 

Çdo person që vjen në Sobermans fillon me një vlerësim të plotë. Pas kësaj, ekipet klinike dhe mjekësore të Sobermans dalin me një plan që i përshtatet personit. Kjo mund të përfshijë lloje të ndryshme të terapisë, si modalitetet mjekësore, klinike, holistike dhe shpirtërore. Gjithashtu ka mundësi për terapi individuale (3-5 orë në javë) dhe terapi grupore çdo ditë. Plus, ka përvoja shtesë shëruese në të cilat njerëzit mund të marrin pjesë. Për shkak se Sobermans Estate punon me burra që janë ende duke punuar, ata lejohen të përdorin celularët dhe laptopët e tyre gjatë trajtimit.

 

Verifikimi i palës së tretë

 

Logoja e rehabilitimit më të mirë në botë

 

Revista Worlds Best Rehab ka intervistuar këtë qendër trajtimi dhe ka verifikuar që emri, vendndodhja, informacioni i kontaktit dhe leja për të vepruar për këtë ofrues trajtimi janë të përditësuara. Worlds Best Rehab është një burim i pavarur, i palës së tretë. Ai nuk miraton asnjë ofrues të veçantë trajtimi dhe nuk garanton cilësinë e shërbimeve të trajtimit të ofruesve të listuar.

 

 

logoja e komisionit të përbashkët

 

Sobermans Estate është një vend ku burrat e rritur mund të shkojnë për të marrë ndihmë. Është një program privat me 10 shtretër i vendosur në shkretëtirën Sonoran, 30 milje në veri të Aeroportit Ndërkombëtar Phoenix. Rehabilitimi është i akredituar nga Komisioni i Përbashkët11.S. Estate, Arizona Qendra e Trajtimit të Varësisë për Burrat | Soberman's Estate, Arizona Qendra e Trajtimit të Varësisë për Burrat | Soberman's Estate.; Marrë më 11 tetor 2022, nga https://www.sobermansestate.com/.

Qendra e Trajtimit Sobermans Estate

Sobermans Estate është i licencuar nga shteti dhe i akredituar në nivel kombëtar, duke ofruar kujdes vetëm për burrat në një Qendër të Shëndetit të Sjelljes dhe Trajtimit Rezidencial të klasit botëror. Me një maksimum prej 10 shtretërish, stafi mund të fokusohet tek secili klient për të ofruar vëmendje të personalizuar dhe shërbime shërimi. Ka mbi 20 anëtarë të stafit të përkushtuar për suksesin e çdo klienti që arrin në këtë rehabilitim luksoz.

Adresa: 3010 E Cloud Rd, Cave Creek, AZ 85331, Shtetet e Bashkuara

Kontakt: Webfaqja

flamur

Kë trajtojmë
Por

flluskë e të folurit

Gjuhë
Albanian

 • 1
  1.S. Estate, Arizona Qendra e Trajtimit të Varësisë për Burrat | Soberman's Estate, Arizona Qendra e Trajtimit të Varësisë për Burrat | Soberman's Estate.; Marrë më 11 tetor 2022, nga https://www.sobermansestate.com/

Ne përpiqemi të ofrojmë informacionin më të përditësuar dhe të saktë në ueb, në mënyrë që lexuesit tanë të mund të marrin vendime të informuara për kujdesin e tyre shëndetësor. Jonë ekspertët e lëndës specializohen në trajtimin e varësisë dhe kujdesin shëndetësor të sjelljes. ne ndiqni udhëzimet strikte kur kontrolloni informacionin e fakteve dhe përdorni vetëm burime të besueshme kur citoni statistika dhe informacione mjekësore. Kërkoni distinktivin Rehab më të mirë në botë në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. Nëse mendoni se ndonjë nga përmbajtja jonë është e pasaktë ose e vjetëruar, ju lutemi na njoftoni nëpërmjet Kontakt Faqe

Mohim përgjegjësie: Ne përdorim përmbajtje të bazuar në fakte dhe publikojmë materiale që hulumtohen, citohen, modifikohen dhe rishikohen nga profesionistë. Informacioni që publikojmë nuk ka për qëllim të zëvendësojë këshillën, diagnozën ose trajtimin mjekësor profesional. Nuk duhet të përdoret në vend të këshillës së mjekut tuaj ose një ofruesi tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor. Në një urgjencë mjekësore, kontaktoni menjëherë shërbimet e urgjencës.

Worlds Best Rehab është një burim i pavarur, i palës së tretë. Ai nuk miraton asnjë ofrues të veçantë trajtimi dhe nuk garanton cilësinë e shërbimeve të trajtimit të ofruesve të paraqitur.