Klinika Les Alpes

Me autor Pin Ng

Redaktuar prej Michael Por

Shqyrtuar nga Aleksandër Bentli

Klinika Les Alpes

I vendosur midis kodrave të pjerrëta dhe buzë liqenit, Montreux është i njohur për mikroklimën e tij dhe peizazhin jashtëzakonisht romantik, të lë pa frymë në zemër të Rivierës madhështore zvicerane. Klinika Les Alpes është me siguri një nga rehabilitimet më të bukura në botë.

 

Clinic Les Alpes është një strukturë luksoze, moderne për detoksifikimin dhe trajtimin në Zvicër. Duke qenë plotësisht i licencuar nga Departamenti Zviceran i Shëndetësisë klinika ofron kujdes mjekësor të klasit botëror për trajtimin e varësive dhe çrregullimeve të shëndetit mendor që ndodhin bashkë për të rriturit.

 

Ekipi klinik i klasit botëror merr një qasje terapeutike vërtet të individualizuar. Terapia plotësohet nga një gamë e gjerë aktivitetesh holistike.

 

Klientët banojnë në një kështjellë të rinovuar alpine, e mbushur me një banjë të qetë mjekësore, restorant luksoz dhe zona sublime relaksi.

 

25 dhoma gjumi të pajisura mirë janë të mobiluara në mënyrë luksoze, të gjitha me suitë. Dhomat e gjumit janë të gjitha për një përdorim, të pajisura me tavolina, komodina dhe sigurisht ballkone, me pamje panoramike të lë pa frymë të maleve të mbuluara me borë që rrethojnë pronën.

 

Mysafirët mund të shijojnë gjithashtu hapësirat e përbashkëta të mobiluara me antikitetet më të bukura dhe qilimat persiane, si biblioteka, studimi, konservatori. Nga tarraca e mëngjesit klientët mund të sodisin të gjitha bukuritë natyrore që i rrethojnë, por duke u mbrojtur nga bota e jashtme. Clinic Les Alpes është rezultat i një investimi të konsiderueshëm në një vizion të gjatë për të zhvilluar një qendër ekselence të mirënjohur ndërkombëtarisht për trajtimin e varësisë dhe edukimin e shërimit për individët dhe familjet e tyre.

 

Menutë në dhomën e ngrënies luksoze ndryshojnë çdo ditë sipas stinës dhe kushteve dhe preferencave të banorëve. Dietologu dhe shefi i kuzhinës krijojnë një ngrënie të ekuilibruar dhe restauruese.

Kostoja e klinikës Les Alpes

 

Në varësi të nivelit të trajtimit dhe programit individual të krijuar për çdo pacient, çmimet variojnë nga 30'000 CHF (qëndrim përforcues) deri në 45'000 CHF në javë, të gjitha përfshirëse. Clinic Les Alpes përfaqëson vlerë të jashtëzakonshme për klientët që kërkojnë një rehabilitim të vërtetë të nivelit të parë në Zvicër.

 

Trajtimi i Klinikës Les Alpes

 

Trajtimi në rehabilitimin Clinic Les Alpes zakonisht fillon me një detoksifikimi mjekësor për të pastruar trupin nga toksinat nën mbikëqyrjen mjekësore dhe infermierore 24/7.

 

Shumica e qendrave rehabilituese zvicerane i dërgojnë klientët jashtë vendit për detoksifikimin, megjithatë Clinic Les Alpes është një strukturë mjekësore e caktuar, që do të thotë se klientët mund t'i nënshtrohen detoksifikimit të mbikëqyrur nga mjekësia pa lënë vendbanimin. Është interesante se kjo e vendos Klinikën mbi shumë ofrues të rehabilitimit 'të porositur' në rajon, të cilët dërgojnë klientët në spitale private, madje edhe publike për detoksifikimin.

 

Pasi një klient stabilizohet, në konsultim me klientin zhvillohet një plan trajtimi ditor plotësisht i personalizuar. Duke qenë një institucion mjekësor, menaxhimi i drogës dhe dhimbjes mund të lehtësohet nën kujdesin e psikiatrit të brendshëm të Klinikës, i cili do t'i ndihmojë klientët të gjejnë një mënyrë jetese më të shëndetshme.

 

Kohëzgjatja e qëndrimit varet nga ashpërsia në secilin rast. Ka seanca terapi individuale në baza ditore dhe disa seanca në grup në javë (jo të detyrueshme). Aktivitete të tjera plotësuese si terapia e artit dhe vallëzimi, ofrohen qasje të artit dhe terapisë muzikore, terapisë aventureske, vëmendjes dhe meditimit.

 

Stafi në Clinic Les Alpes përbëhet nga staf me përvojë psikiatrik dhe mjekësor. Ka psikiatër, mjekë të përgjithshëm, infermierë si dhe psikoterapistë, psikologë dhe trajnerë të jetës.

 

Ofrohet një program shumë i gjerë familjar, i cili përfshin një qëndrim të shkurtër në objekt dhe kujdes pasues. Në total, Clinic Les Alpes është një strukturë progresive kur bëhet fjalë për trajtimin holistik në një mjedis të bukur. Klientët mund të presin kujdes gjithëpërfshirës me shumë pajisje luksoze.

Klinikët e rehabilitimit të Les Alpes

Dr Randolph Willis

Randolph Willis
Drejtor i Mjekësisë

Rishikimi Profesional i Klinikës Les Alpes

Objekti ka një kapacitet maksimal prej njëzet e pesë, gjë që nuk ndërhyn në asnjë mënyrë me një kujdes të vërtetë të individualizuar. Ajo që e bën Klinikën Les Alpes të spikatur është Licenca e tyre Mjekësore Zvicerane, e cila u lejon klientëve të kalojnë detoksifikimin tashmë në ambientet e klinikës, ekipet mjekësore dhe terapeutike shumë të kualifikuara, seancat ditore individuale me terapistin dhe vendndodhjen e mrekullueshme absolute.

 

Klinika është e vendosur në mënyrë madhështore në një majë kodre me pamje magjike Montreux, duke ofruar një pamje panoramike befasuese të maleve, livadheve alpine, pyjeve dhe liqenit të Gjenevës.

 

I vendosur në mënyrë të përkryer në një distancë të përshtatshme midis tre fushave ajrore, objekti është i arritshëm, por mbetet i qetë dhe i izoluar.

 

Bukuria zvicerane e botës së vjetër shkrihet me luksin modern në një mjedis bashkëkohor por të ngrohtë. Klinika është e vogël dhe mjaft intime për të krijuar vëmendje të jashtëzakonshme ndaj detajeve përmes pronës dhe të gjitha akomodimeve.

 

Programet e kujdesit të individualizuar janë krijuar për të kombinuar në mënyrë harmonike terapinë individuale dhe modelin 12-Hapi, me shumë lloje të ndryshme aktivitetesh terapeutike, si terapia e artit, terapia në grup, terapia aventureske, meditimi, joga, masazhi dhe trajnimi i fitnesit.

 

Qasja holistike e Clinic Les Alpes fokusohet gjithmonë në ndërveprimin e mendjes, trupit dhe shpirtit dhe për këtë arsye, klinika ndihmon edhe në fusha të tjera të prekura nga varësia, si higjiena e gjumit, ushqyerja, shëndeti i dhëmbëve dhe përballimi i stresit.

 

Objektet e klinikës Les Alpes

 

Prona ndodhet në terrene të peizazhuara në mënyrë imagjinare me pamje mahnitëse mbi Alpe dhe Liqenin e Gjenevës. Objektet përfshijnë një banjë të klasit botëror, lagje luksoze, bibliotekë, studim dhe kuzhinier të klasit të parë. Një gamë e plotë e objekteve 5* janë në dispozicion për të ndihmuar rikuperimin.

 

Një nga rehabilituesit më të mirë në botë

 

Stafi mjekësor, terapistët dhe ekspertët holistik në Klinikë kanë një qasje etike dhe pa kompromis ndaj trajtimit. Angazhimi i ekipit për rikuperim të qëndrueshëm i kombinuar me një grup aftësish të klasit botëror janë çelësi i Clinic Les Alpes. Clinic Les Alpes Rehab është një strukturë mjekësore luksoze zvicerane që trajton një sërë çështjesh nga çrregullimi i abuzimit me substancat dhe varësia e sjelljes, deri te kushtet e shëndetit mendor si djegia, depresioni, PTSD, ankthi dhe problemet e sjelljes që lidhen me stresin.

 

Jemi krenarë që prezantojmë Clinic Les Alpes në Revistën Worlds Best Rehab Magazine dhe i japim objektit vlerësimin tonë më të mirë të Diamantit.

Specializimet e trajtimit

 • Trajtimi i alkoolizmit
 • Zemërimi Menaxhimi
 • Varësia nga kokaina
 • Metamfetaminat
 • THC: Marihuana, Hashish
 • rraskapitje
 • Burnout
 • Çregullime te ngrenies
 • Oreks i tepërt për punë
 • Co-varësisë
 • Halucinogjenët: LSD, Meskaline
 • Droga sintetike
 • Varësia nga heroina
 • Dhimbje kronike
 • Varësia nga MDMA
 • flunitrazepam
 • Oksid azoti
 • Stres
 • Varësia nga opioidet
 • PTSD
 • Varësia kibernetike
 • Kumar
 • Sjellje seksuale kompulsive
 • Rikthim kronik
 • Detox mjekësor
 • Barbiturikët
 • Benzodiazepine
 • Hipnotike
 • Blerja e pandershme
 • kleptomani
 • Marrja e tepërt e rrezikut
 • depresion
 • Ankth
 • Varësia ndaj shpenzimeve
 • Diagnoza e dyfishtë
 • Traumë

Objektet e klinikës Les Alpes

 • sallon
 • Xhennete
 • Transferet Aeroporti
 • Qasja në natyrë
 • Banjë Mjekësore
 • Qasje në internet (nëse vërtetohet nga ekipi mjekësor)
 • Sallë pritjeje në natyrë
 • pishinë
 • Lehtesirat e Biznesit
 • Fitness Center

Opsionet e trajtimit të Clinic Les Alpes

 • Psikoterapia
 • Terapia njohëse e sjelljes
 • Meditim & Vetëdije
 • Terapia e Aventurës
 • Terapia me kuaj
 • Terapia e artit
 • Terapia e vallëzimit
 • Aftësitë e jetës
 • Hypnotherapy
 • Ushqim
 • Terapia e orientuar drejt qëllimit
 • Akupunkturë
 • fizioterapi
 • Terapia e sjelljes dialektike
 • Terapia e lëvizjes së syrit (EMDR)
 • Terapia Narrative
 • Këshillim për parandalimin e rikthimit
 • Dymbëdhjetë hapa
 • Psikoedukimi
 • Këshillim familjar
 • Ushqim
 • Terapia në grup
 • Kujdesi shpirtëror

Klinika Les Alpes Kujdesi pasues

 • Sesionet vijuese (online)
 • Përcaktimi i strategjive të parandalimit të rikthimit
 • Seancat vijuese (personalisht)
 • Përforcuesi qëndron
 • Krijimi i një rrjeti që do të sigurojë mbështetje përtej klinikës
 • Këshillim vijues familjar
 • Identifikimi i aktiviteteve të shëndetshme në të cilat pacienti duhet të regjistrohet
Logoja e klinikës Les Alpes

Numri telefonit
+41 58 360 55 00

Webfaqja

Klinika Les Alpes

E vendosur me pamje madhështore nga Montreux me pamje komanduese dhe magjepsëse ndodhet Clinic Les Alpes, një mjedis i dizajnuar bukur që ofron shërim me kujdesin dhe maturinë maksimale për klientët e zgjedhur. Klinika është plotësisht e licencuar nga Departamenti Zviceran i Shëndetësisë, ku stafi është shumëgjuhësh dhe gjuha kryesore është anglishtja.

Route de Sonloup 37, 1833 Montreux, Zvicër

Clinic Les Alpes, Adresa

+41 58 360 55 00

Klinika Les Alpes, Telefon

Hapuni orët 24

Les Alpes Rehab, Orari i punës

Parashikimi i motit për Klinikën Les Alpes

Klinika Les Alpes në shtyp

Construit en 1911 par Jean Villard sur un promontoire au-dessus des Avants, l'Hôtel de Sonloup a été le témoin de l'essor du turistike alpin. Devenu la Clinique Les Alpes, l'établissement accueille désormais une clientèle aisée, principalement étrangère, qui trouve ici un cadre unike në Evropë pour soigner ses varsitë. … [Klikoni për të lexuar më shumë]

Clinic Les Alpes është një institucion mjekësor zviceran i licencuar plotësisht, me spital, me mjekë, këshilltarë, infermierë dhe personel mjekësor në detyrë dhe në dispozicion 24 orë… [Kliko për të lexuar më shumë]

Faktet kryesore të Klinikës Les Alpes

flamur

Kë trajtojmë
Burrat dhe gratë
HNW / VIP
UHNW
Executives

flluskë e të folurit

Gjuhë
Albanian
rusisht
holandez
gjermanisht

krevat

zënie
15 - 25

Ne përpiqemi të ofrojmë informacionin më të përditësuar dhe të saktë në ueb, në mënyrë që lexuesit tanë të mund të marrin vendime të informuara për kujdesin e tyre shëndetësor. Jonë ekspertët e lëndës specializohen në trajtimin e varësisë dhe kujdesin shëndetësor të sjelljes. ne ndiqni udhëzimet strikte kur kontrolloni informacionin e fakteve dhe përdorni vetëm burime të besueshme kur citoni statistika dhe informacione mjekësore. Kërkoni distinktivin Rehab më të mirë në botë në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. në artikujt tanë për informacionin më të përditësuar dhe të saktë. Nëse mendoni se ndonjë nga përmbajtja jonë është e pasaktë ose e vjetëruar, ju lutemi na njoftoni nëpërmjet Kontakt Faqe

Mohim përgjegjësie: Ne përdorim përmbajtje të bazuar në fakte dhe publikojmë materiale që hulumtohen, citohen, modifikohen dhe rishikohen nga profesionistë. Informacioni që publikojmë nuk ka për qëllim të zëvendësojë këshillën, diagnozën ose trajtimin mjekësor profesional. Nuk duhet të përdoret në vend të këshillës së mjekut tuaj ose një ofruesi tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor. Në një urgjencë mjekësore, kontaktoni menjëherë shërbimet e urgjencës.

Worlds Best Rehab është një burim i pavarur, i palës së tretë. Ai nuk miraton asnjë ofrues të veçantë trajtimi dhe nuk garanton cilësinë e shërbimeve të trajtimit të ofruesve të paraqitur.