Куснахт рехабилитација

Напишано од Janeејн Верверички

Изменето од Александар Бентли

разгледани од страна на Dr Рут Аренас Мата

Рехабилитацијата Куснахт се наоѓа во воодушевувачките швајцарски Алпи со поглед на езерото што инспирира за лекување. Восхитувачката локација на Куснахт пракса ги подобрува лековитите квалитети што им овозможува на клиентите да се подобрат. Внатрешната програма на центарот за рехабилитација се фокусира на трајна апстиненција од дрога и алкохол. Исто така, се фокусира на тоа жителите да се ослободат од негативните однесувања што доведоа до злоупотреба на дрога и алкохол. Клиентите добиваат третман и за злоупотреба на супстанции и за истовремени нарушувања кои можат да влијаат еден на друг.

Дали Kusnacht Rehab е најскапата клиника во светот?

Долги години Kusnacht Rehab беше најексклузивниот (и скап) објект за рехабилитација во светот, иако како и кај повеќето „Гранд Дами“ тие на крајот беа надминати. Сепак, тоа нека не ја одземе практиката на Куснахт и таа е единствена локација на езерото Цирих во подножјето на Алпите. Меѓутоа, не е само локацијата и медицинската нега што ја прави Куснахт пракса една од најексклузивните. Kusnacht Rehab прифаќа само еден клиент во исто време. Поради малиот прием на клиенти, Kusnacht Rehab работи со најмногу 30 жители годишно. Клиентите на Kusnacht Practice пристигнуваат во центарот за рехабилитација со учтивост на личен возач и придружник терапевт, кој го доставува жителката на клиниката за рехабилитација од аеродромот.

Клиниката Куснахт нуди повеќе опции за домување. Клиентите можат да изберат од пентхаус во близина на Алпите, апартмани со поглед на планината кој го одзема здивот, вили лоцирани во близина на езерото Цирих и бунгалови лоцирани во близина на античкиот замок Куснахт. Секое сместување доаѓа со различни архитектонски теми и индивидуализиран декор. Сето тоа се комбинира за да обезбеди лековита атмосфера како ниедна друга.

Секој клиент има свој личен батлер. Во персоналот има и гурмански готвач за да им обезбеди хранливи оброци на гостите. Гостите ќе имаат многу простор за релаксација и активности на локацијата за да го задржат својот ум фокусиран на лекување.

Каков е денот во Kusnacht Rehab?

Секој клиент добива план развиен од стручниот штаб на Kusnacht Practice. Денот на клиентот е составен од осумчасовен распоред кој обезбедува советување од еден до еден и биохемиска реставрација. Клиентите ќе се сретнат со тимот на Kusnacht Practice од лиценцирани терапевти за зависности, психијатри и советници. Дополнителни терапии вклучени во центарот се CBT, EMDR за траума, хипнотерапија и програма од 12 чекори.1Троутман, Бренда. „Првиот светски центар за рехабилитација од 1 милион долари, Physis Recovery® нуди четири врвни локации на клиентите | Америка Дејли Пост“. Америка Дејли Пост, 19 март 2020 година, www.americadailypost.com/the-worlds-first-1-million-plus-rehab-center-physis-recovery-offers-four-premier-locations-to-clients. Kusnacht Practice има за цел да ја третира причината и основните проблеми што постојат кај клиентот, а не само злоупотреба на супстанции.

Третманот обично трае помеѓу четири и 52 недели и започнува со опсежна целосна медицинска проценка, вклучувајќи лабораториска работа, тест на крвта со целосен спектар, електрокардиограм и ГИ тестови. Психијатриското тестирање е обемно и вклучува пионерска Bio-R (Биолошко референтно складиште) анализа, која гледа длабоко во секвенционирањето на ДНК.

Заедно со тим од стручни медицински професионалци, Kusnacht Practice нуди акупунктурист, нутриционист, двајца батлери и двајца фитнес тренери обучени за лична кондиција и јога. Клиниката за рехабилитација Куснахт беше еден од пионерите на биохемиската реставрација, метод на бесплатен третман за кој е докажано дека значително го подобрува долгорочното закрепнување.

Поранешните клиенти на ординацијата Куснахт вклучуваат членови на кралското семејство и познати личности од целиот свет. Членовите на персоналот во центарот за рехабилитација имаат искуство да работат дискретно со гости од висок профил, што им овозможува да заздрават во приватност.

Цена за рехабилитација на Куснахт

Клиниката Куснахт е една од најексклузивните установи за рехабилитација во светот.2Извршниот директор на светот за најдобар магазин за рехабилитација, Александар Бентли. „Најдобрата светска клиника за рехабилитација | Што е потребно за да се биде најдобрата рехабилитација во светот“. Најдобра рехабилитација во светот, 10 јуни 2020 година, worldsbest.rehab/worlds-best-rehab-clinic. Поради неверојатната локација, висококвалитетното сместување, медицинската нега и програмата еден до еден, еднонеделен престој во Kusnacht Rehab чини многу разумни 95,800 долари. Клиентот ги плаќа сите такси за да остане директно во ординацијата Куснахт. Центарот за рехабилитација не работи со осигурителни компании, така што сите давачки мора да ги плати клиентот.

 

Претходно: Урбано закрепнување

Следна: Табула Раса Повлекување

  • 1
    Троутман, Бренда. „Првиот светски центар за рехабилитација од 1 милион долари, Physis Recovery® нуди четири врвни локации на клиентите | Америка Дејли Пост“. Америка Дејли Пост, 19 март 2020 година, www.americadailypost.com/the-worlds-first-1-million-plus-rehab-center-physis-recovery-offers-four-premier-locations-to-clients.
  • 2
    Извршниот директор на светот за најдобар магазин за рехабилитација, Александар Бентли. „Најдобрата светска клиника за рехабилитација | Што е потребно за да се биде најдобрата рехабилитација во светот“. Најдобра рехабилитација во светот, 10 јуни 2020 година, worldsbest.rehab/worlds-best-rehab-clinic.
Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.