Центарот за лекување Хилс

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Преглед на Центарот за третман на Хилс

Центарот за лекување Хилс е луксузен објект за рехабилитација од дрога и алкохол со пет ѕвезди, лоциран во Западен Холивуд. Центарот за рехабилитација комбинира Стратегии за обновување од 12 чекори со индивидуални и групни тераписки сесии за да се обезбеди врвна програма за третман за закрепнување на клиентите.

 

Центарот во Западен Холивуд нуди и детоксикација што им овозможува на клиентите да го исчистат својот систем пред да влезат во програмата. До 21 клиент може да престојуваат на лице место истовремено во Центарот за лекување Хилс. Ќе најдете луксузно сместување во заеднички или приватни спални соби. Има и приватна куќа која им овозможува на клиентите да ја резервираат целата куќа со три спални. Доаѓа со приватен лекар за да им помогне на клиентите преку детоксикација. На лице место има готвач кој секојдневно подготвува оброци за потребите на исхраната на секој клиент.

 

Центарот за лекување Хилс е основан во 2009 година и е надгледуван од Д-р Хауард К. Семјуелс. Експерт за зависност од дрога и алкохол, Семјуелс е лиценциран терапевт со докторат по клиничка психологија. Тој го основал Центарот за третман на Хилс за да им помогне на другите да се борат против опасностите од зависност и истовремени нарушувања. Во моментов работи како извршен директор на рехабилитацијата. Семјуелс имаше свои проблеми со дрогата и алкохолот што станаа насловни страници во 1960-тите и 1970-тите. Сега, тој го користи знаењето што го стекнал од борбата против зависноста за да им помогне на другите.

 

Ќе имате целосно приспособена програма за рехабилитација врз основа на вашите потреби на Хилс. Центарот за третман работеше со голем број познати клиенти од висок профил во текот на годините и продолжува да се грижи за богати поединци.

 

Клиентите влегоа во програмата за рехабилитација на Центарот за лекување Хилс за низа прашања, вклучувајќи зависност од дрога и алкохол, двојна дијагноза и нарушувања во исхраната. Центарот обезбедува медицинска детоксикација, амбулантски третмани и рехабилитација во домот. Центарот за третман Хилс нуди програма за последователна нега која ќе ви помогне да останете чисти и трезни откако ќе заминете.

Типичен ден во Центарот за лекување Хилс

Денот го започнувате во Центарот за лекување Хилс во 7:30 часот со медитација. Медитацијата се завршува секојдневно, давајќи ви можност да се пријавите сами. Појадокот следи медитација пред часови, состаноци и индивидуална и групна терапија.

 

Денот е исполнет со активности кои се дизајнирани околу вашето закрепнување благодарение на приспособениот план креиран од вас и од персоналот на центарот. Во текот на ноќта, можете да присуствувате на состаноците на АА. Достапна е програма од 12 чекори, но таа не е задолжителна. Центарот ви овозможува сами да изберете часови за посетување. Ова ви дава некаква форма на независност и шанса да се вклучите во вашите интереси.

 

Програмата за резиденцијален третман е 30 дена, но може да се продолжи. Центарот за лекување Хилс користи терапии засновани на докази, вклучувајќи когнитивна бихејвиорална терапија, десензибилизација и преобработка на движењето на очите, терапија за дијалектичко однесување, терапија за подобрување на мотивацијата и многу повеќе. Постојат програми специјално дизајнирани за жени, млади возрасни, ЛГБТК жители и мажи.

 

Клиентите кои бараат амбулантска нега можат да пристапат до Програмата за делумна хоспитализација на Центарот за лекување Хилс, Интензивна програма за амбулантско лекување, и општа програма за амбулантско лекување. Секој обезбедува повеќе сесии неделно.

Слики од рехабилитација на Хилс

Поплаки на Центарот за третман на Хилс
Центарот за лекување Хилс
Цена на Центарот за третман на Хилс
Цена на Центарот за третман на Хилс
Сместување во Центарот за третман на Хилс
Сведоштво на Центарот за третман на Хилс

Извршно резиме на Центарот за третман на Хилс

Сместување во Центарот за третман на Хилс

 

Центарот за лекување е затскриен и се наоѓа во ридовите на Западен Холивуд. Неговата локација ви дава можност да уживате во дом далеку од дома. Ќе можете да уживате во анонимност како што имаат многу славни клиенти на рехабилитацијата со текот на годините.

 

Рехабилитацијата е составена од три луксузни домови изградени да личат на француски селски куќи. Комплексот е затворен, држејќи ги љубопитните очи и несаканите луѓе подалеку. Објектите се заедно, давајќи им можност на клиентите да разговараат со спротивниот пол. Нема да имате ограничувања на ист начин како што другите рехабилитација им наметнуваат на клиентите.

 

Ќе најдете 21 спална соба во луксузната рехабилитација. Клиентите имаат избор на заеднички или приватни спални соби. Еден од најлуксузните аспекти на рехабилитацијата е неговата куќа. Колибата има три спални соби и им дава можност на клиентите да живеат во луксуз додека се детоксикаираат далеку од остатокот од населението во центарот. На клиентите кои ја резервираат викендицата со три спални соби им е обезбеден и приватен лекар кој ќе им овозможи да се детоксираат со надзор.

 

Можете да го користите вашиот електронски уред на лице место и да користите WIFI. Има простор за рекреација за клиентите да се релаксираат заедно. Гурмански готвач е при рака подготвувајќи здрави оброци. Ќе јадете како крал во Центарот за лекување Хилс. Јастог, филе и свежи производи се на менито. Готвачот се грижи за потребите за исхрана на секој клиент. Без разлика дали сте веган, вегетаријанец или без глутен, секој ден ќе ви се служат вкусни, здрави оброци.

 

Приватност на Центарот за третман на Хилс

 

Клиентите имаат целосна приватност во Центарот за лекување Хилс. Тоа е избор на многу богати клиенти за рехабилитација од 2009 година благодарение на комплексот со огради со три куќи. Локацијата на центарот во Холивуд Хилс им дава можност на клиентите да побегнат од околината што ги создала проблемите кои се на дофат.

 

Модалитети на Центарот за третман на Хилс

 

Терапиите засновани на докази се користат во Центарот за лекување Хилс за да им помогнат на клиентите да ја добијат потребната слобода од дрога, алкохол, истовремени нарушувања и многу повеќе. Ќе имате избор од различни терапии, вклучувајќи когнитивна бихејвиорална терапија, десензибилизација и преобработка на движењето на очите, терапија на дијалектичко однесување, терапија за подобрување на мотивацијата и многу повеќе. Можете да изберете програми за рехабилитација специјално дизајнирани за вашите потреби.

Поставување на Центарот за третман на Хилс

 

Центарот за лекување Хилс е комбинација од три прекрасни француски домови во стилот на село лоцирани во бујните ридови на Западен Холивуд. Ќе имате ексклузивен престој во еден од најлуксузните рехабилитација во Калифорнија.

Цена на Центарот за третман на Хилс

 

Вообичаениот резиденцијален престој во Центарот за лекување Хилс е 30 дена. Доколку е потребно, можете да го продолжите вашиот престој на 60 или 90 дена. Цената на престојот во центарот за рехабилитација чини помеѓу 40,000 и 50,000 долари месечно.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитации

 

Центарот за лекување Хилс е единствен центар за рехабилитација што ви дава можност да добиете третман со пет ѕвездички во установа во стил на одморалиште. Програмите за третман се персонализирани за да одговараат на потребите на секој клиент. Постои опсег на опции за третман од CBT до 12-чекор. Исто така, на располагање ќе најдете семејна програма и третман за истовремени нарушувања.

Независни прегледи на Центарот за третман на Хилс

Специјализации на Центарот за третман на Хилс

 • Зависност од мет
 • Анксиозност
 • бензодиазепини
 • биполарно
 • Истовремени нарушувања
 • кокаин
 • Зависност од дрога
 • Екстази
 • Зависност од хероин
 • хронична болка
 • Зависност од игри
 • хероин
 • ЛСД, психоделици
 • Марихуана
 • Метамфетамин
 • Опиоиди
 • Третман на алкохолизам
 • Анорексија
 • Булимија
 • Синтетички дроги
 • ПТСР
 • Лекови на рецепт
 • Синтетички дроги
 • Траума

Услугите на Центарот за третман на Хилс

 • Фитнес
 • Пливање
 • Спорт
 • Плажа
 • интернет
 • Океан Поглед
 • TV
 • Пристап до природата
 • Јога
 • Исхрана
 • Авантуристички излети
 • Прошетки на плажа
 • пешачење
 • Физичката кондиција
 • Платени работни места
 • пешачење
 • COVID-19 мерки
 • Извршна програма
 • Програма за млади возрасни
 • Базен
 • Приватни или заеднички соби

Опции на Центарот за третман на Хилс

 • Психообразование
 • Психотерапија
 • ЕМДР
 • Духовно советување
 • Mindfulness
 • Терапија за дијалектичко однесување (DBT)
 • Справување со чувства и емоции
 • Исхрана
 • КБТ
 • Позитивна психологија
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Наративна терапија
 • Комуникациски вештини
 • Групи за поддршка
 • Советување за превенција од релапс
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Програма за обновување
 • Здрав начин на живот, цели и цели
 • Психијатриска проценка
 • Психосоцијална проценка

Центарот за третман на Хилс после нега

 • Амбулантски третман
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Придружник ако е потребно

Видеа за прегледување на Центарот за третман на Хилс

Центарот за лекување Хилс

телефон

+ 1 888-893-2120

Веб-страница

Контактирајте го Центарот за третман на Хилс

Вообичаениот резиденцијален престој во Центарот за лекување Хилс е 30 дена. Доколку е потребно, можете да го продолжите вашиот престој на 60 или 90 дена. Цената на престојот во центарот за рехабилитација чини помеѓу 40,000 и 50,000 долари месечно.

The Hills Treatment Center Адреса: 8207 Mulholland Dr, Los Angeles, CA 90046, Соединетите Американски Држави

Центарот за третман на Хилс, телефон: +1 888-893-2120

The Hills Treatment Center, Работно време: 24/7

знаме

Кого го третираме
Но
Жени
Млади возрасни
ЛГБТК +

Акредитација: Мешовита комисија

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
3-5

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.