Урбано закрепнување

Напишано од Пин Нг д-р

Изменето од Хју Соамс

разгледани од страна на Мајкл Пор, д-р

[popup_anything id="15369"]

Урбано закрепнување: Преглед за рехабилитација

 

Urban Recovery е приватен, стационарен центар за злоупотреба на супстанции и третман на зависност лоциран во Њујорк. Тоа е единствената приватна стационарна рехабилитација во Њујорк. Ќе го најдете Urban Recovery во делот Red Hook во Бруклин, недалеку од пристаништето во делот на градот на брегот. Центарот за рехабилитација обезбедува сочувствителна грижа и користи терапии базирани на докази за лекување на целата личност.

 

Центарот за рехабилитација и закрепнување е основан во 2019 година во зграда на пет нивоа во една од новите области на Бруклин. Тоа е прекрасна, модерна зграда во која се наоѓа бутик центарот за закрепнување. Рехабилитацијата обезбедува домување за 36 лица. Исто така постои и детоксикација специфични за шест жители. Иако примарниот фокус на Urban Recovery е на нарушувањата на употребата на супстанции, тој им нуди на поединците помош за голем број други прашања.

 

Програмите се персонализирани за секој клиент. На рехабилитацијата не постои модел кој одговара на сите. Може да се подложите на стационарна детоксикација под медицински надзор пред да започнете со лекувањето во домот. Секој резиденцијален престој е заснован на потребите на клиентот. Престојот варира во должина во зависност од потребите на поединецот, но обично е помеѓу 30 и 90 дена. Доколку е потребно, може да поминете медицински потпомогнат третман во Urban Recovery за време на вашиот престој.

 

Urban Recovery има искусен персонал со специјалисти за медицина на зависности, психијатрија за зависност и психологија1Урбано закрепнување. „Вистината за урбаното закрепнување - неисполнети обврски“. Неисполнети обврски, 30 јуни 2019 година, www.defaulters.com/scam/urban-recovery.. Има и социјални работници, регистрирани медицински сестри и диететичар кои работат со клиенти. Заедно со програмите засновани на докази, достапни се уметничка терапија, музикотерапија, фитнес тренинг, масажа, акупунктура, биофидбек и часови по јога.

Каков е денот во Урбан закрепнување

 

Секој клиент е различен и Urban Recovery го користи тој пристап кога работи со жители. Urban Recovery ги проценува клиентите по пристигнувањето. Ова им овозможува на рехабилитацијата да обезбеди целосно приспособен третман. Персонализираниот план овозможува престојот на секој жител да биде што е можно покорисен.

 

Клиентите имаат целосно флексибилен распоред. Ќе се подложувате на индивидуално советување и групно советување сесии на неделно ниво. Од „Урбан закрепнување“ нагласуваат дека два дена на рехабилитација не се слични. Од ден на ден, фокусот најверојатно ќе се менува. Затоа, еден ден може да се фокусирате на менталната благосостојба и подобрување, но следниот ден работите на физичкото здравје и кондицијата.

 

Просечниот престој е помеѓу 30 и 90 дена за резиденцијалната програма. Иако Urban Recovery работи само кратко време, отворајќи ја јануари 2019 година, рехабилитацијата заработи заслужена репутација бидејќи им помага на поединците да ја прекинат зависноста од дрога и алкохол.

 

Urban Recovery им обезбедува на клиентите 24-часовна нега. Има и психијатри, советници и велнес професионалци со полно работно време специјализирани за духовност, уметност и фитнес. Urban Recovery исто така работи со трети страни за да обезбеди часови по јога и пилатес. На лице место има готвач кој обезбедува здрави оброци. Фитнес сала ви дава можност да го подобрите вашето здравје со секојдневни тренинзи.

Урбано закрепнување сместување

 

Urban Recovery обезбедува третман за најмногу 36 жители во исто време, вклучувајќи шест кревети за детоксикација. Има специјализирана просторија за детоксикација за оние жители кои минуваат низ процесот на детоксикација. По детоксикацијата, клиентите преминуваат на целосната програма која вклучува 35 часа советодавни услуги за третман секоја недела. Групното советување се одвива секојдневно заедно со еден час индивидуално советување неделно. Клиентите добиваат интензивен третман за да го започнат процесот на закрепнување и да ги стават на пат кон целосно заздравување.

 

Заедно со чистите, удобни спални соби, ќе имате пристап до хранливи оброци подготвени од готвач на лице место. Има фитнес сала која ви овозможува да бидете фит и здрави. Приватната палуба на покривот нуди неверојатен поглед на Бруклин. Инструкторите по јога и пилатес работат со клиентите за да им обезбедат часови во текот на целата недела.

 

Луксузното сместување на клиентите им обезбедува заеднички спални соби. Секој клиент добива единечен, удобен кревет за одмор. Клиентите споделуваат бањи со тушеви и кади. Советувалиштата се беспрекорни и ви нудат можност да ги споделите вашите емоции и приказни.

Урбано закрепнување приватност

 

Urban Recovery го задржува правото да ги сподели вашите приватни информации со други даватели на услуги. Urban Recovery ќе ги задржи и користи личните податоци на клиентот кога е потребно за да се усогласи со неговите законски обврски, да решава спорови и да спроведува правни договори и политики.

Модалитети за урбано закрепнување

 

Urban Recovery користи мултидисциплинарен пристап заснован на докази за лекување на клиенти. Нарачаните третмани на центарот вклучуваат медицински потпомогнат третман, барајќи безбедносна терапија и ДБТ. Детоксикацијата се обезбедува по пристигнувањето и до шест клиенти истовремено можат да се подложат на детоксикација. Групното советување се одвива седум дена во неделата додека вие ќе одите по еден час индивидуална терапија неделно. Има 24-часовни медицински сестри, психијатри, советници и велнес професионалци од персоналот во Урбан закрепнување за да работат со секој жител.

Поставка за урбано обновување

 

Urban Recovery се наоѓа во областа Ред Хук во Бруклин, Њујорк. Се наоѓа во делот Waterfront во Бруклин, едно од најкул местата во Њујорк. Зградата на пет нивоа во која се наоѓа Urban Recovery е прекрасен новоизграден имот. Тоа е единствениот приватен резиденцијален третман центар во Њујорк. До 36 жители истовремено, вклучително и шест жители на детоксикација, можат да живеат на лице место во Урбан Рековери. Бутик рехабилитацијата на пет нивоа е модерна и обезбедува сместување на исто ниво со другите луксузни центри за опоравување во Соединетите држави. Клиентите уживаат заедничко сместување со удобни еднокреветни кревети. Бањите се со комбинации за туш и бања. Оброците ги подготвува готвач на лице место, кој ви дава хранливи оброци.

 

Трошоци за обновување на градот

Престојот во Urban Recovery варира во зависност од потребите на клиентот. Повеќето престои се помеѓу 30 и 90 дена. Цената на престојот е околу 50,000 долари па нагоре. За ажурирани цени, ве молиме јавете се на Urban Recovery на (646) 960-6656 или посетете ја веб-страницата на рехабилитацијата.

 

Еден од најдобрите рехабилитации во светот?

 

Urban Recovery можеби е еден од најновите центри за рехабилитација во Њујорк, но веќе е еден од лидерите во закрепнувањето од злоупотреба на супстанции. Urban Recovery им нуди на клиентите програми за лекување нарачани во богато зграда на пет нивоа лоцирана во Бруклин. Клиентите може да се подложат на детоксикација пред да започнат со нивната нарачана програма за закрепнување. Заедно со луксузното сместување, ќе добивате 35 часа групно советување неделно и еден час индивидуално советување неделно.

Потврдено од Worlds Best Rehab

Урбана верификација за обновување

 

Претходно: Бејсајд Марин

Следна: Куснахт рехабилитација

  • 1
    Урбано закрепнување. „Вистината за урбаното закрепнување - неисполнети обврски“. Неисполнети обврски, 30 јуни 2019 година, www.defaulters.com/scam/urban-recovery.
Веб-страница | + објави

Александар Стјуарт е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats. Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства на кои им е потребна апсолутна дискреција како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .