Serenity Vista Панама

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Serenity Vista Rehab во Панама

Serenity Vista се наоѓа во прекрасната централноамериканска земја Панама. Локацијата на рехабилитацијата од светска класа е во еден од најневеројатните региони на Панама што им овозможува на поединците да најдат утеха и индивидуализиран третман за закрепнување потребен од сите форми на зависност од дрога, алкохол и процеси. Клиниката се наоѓа во живописното Бокете, дестинација полупланински регион кој е светски познат по своето специјално производство на кафе.

 

Основана во 2012 година од Канаѓаните Џејн и Џон Дери, дипломиран доктор на науки, м-р, исклучително успешната клиника има завидна долгорочна стапка на успех што им помага на клиентите да се излечат од каква било форма на зависност или поврзаност и целосно да се опорават, да живеат исполнет и исполнет живот. Искуството за обновување во Serenity Vista не е ништо помалку од трансформациско.

 

Не само за Американците и Канаѓаните, оваа програма е идеална за секој ширум светот кој може да комуницира на англиски јазик. Луѓето од Северна, Јужна и Централна Америка, Европа и Австралија се добредојдени. Поединци од сите сфери на животот, вклучително и многу професионалци, доаѓаат на Serenity Vista од целиот свет барајќи многу приватен, дискретен и исклучително ефикасен холистички третман за зависност.

 

Шармантна Бокет

 

Дери го избра Boquete поради идеалниот амбиент и природните пејзажи, кои помагаат во процесот на закрепнување. Serenity Vista изгради силна репутација во текот на речиси една деценија работејќи со клиенти за да го прекине циклусот на зависност и да научи повторно да го сака животот. Водечкиот персонал на центарот е високо обучен за зависности и со текот на годините им помогна на широк и разновиден пресек на поединци од целиот свет. Serenity Vista нуди програма за менување на животот која ги води клиентите да се ослободат од злоупотреба на супстанции и зависност и да научат да го живеат животот според животните услови со мир и радост.

 

Како основач на Serenity Vista, мисијата на Џон Дери е да им помогне на оние кои сакаат да живеат исполнет живот. Својата професионална кариера ја започнал во Канада, каде што работел како клинички фармацевт и имал лидерски улоги во наставните болници и работел во истражување и развој во светски позната фармацевтска компанија. Барајќи да го следи своето лично патување на закрепнување, Џон Дери ја напуштил својата успешна фармацевтска деловна кариера за да заврши дипломски студии за зависност и да го префрли својот фокус на помагање на другите. Резултатот од неговата страст да им помага на другите доведе до создавање на Serenity Vista.

 

Serenity Vista не е вашиот типичен центар за рехабилитација. Наместо тоа, тоа е меѓународна, од светска класа, приватна, високо индивидуализирана програма за третман на зависност надгледувана од посветени професионалци. Рехабилитацијата работи со клиенти кои страдаат од сите видови проблеми со зависност. Клиентите кои страдаат од злоупотреба на алкохол и други дроги, пушење, компулсивно однесување, коцкање, секс или зависност од храна, сите нашле помош во Serenity Vista. Сеопфатната програма и холистичката природа на програмата им овозможува на клиентите темелно да се лекуваат во сите аспекти на умот, телото и душата.

Serenity Vista не е вашиот типичен центар за рехабилитација. Наместо тоа, тоа е светска класа, приватна, високо индивидуализирана програма за третман на зависност надгледувана од посветени професионалци. Рехабилитацијата работи со клиенти кои страдаат од сите видови проблеми со зависност.

Цената на Serenity Vista Панама

 

Приватниот објект за рехабилитација кој самостојно се плаќа нуди три различни програмски опции. Гостите можат да останат во Serenity Vista 45, 70 или 90 дена. За стандардно заедничко сместување, гостите ќе платат (во УСД):

 

 • 19,980 долари за 45 дена
 • 31,080 долари за 70 дена
 • 39,960 долари за 90 дена

 

За приватна соба, цените за Serenity Vista се: 26,775 долари (45 дена), 41,650 долари (70 дена) и 53,550 долари (90 дена).

 

Сместување Serenity Vista

 

Serenity Vista им овозможува на посетителите индивидуализирано искуство со само максимум шест клиенти во секое време. Програмите можат да траат до 90 дена, но бројот на гости никогаш не се зголемува по шест. Сместувањето на лице место е луксузно и се чувствува повеќе како тропско место, наместо како типичен институционален центар за рехабилитација.

 

Жителите можат да избираат помеѓу заедничка или приватна спална соба, која вклучува кревети со целосна големина, комоди и простор во плакарот. Секоја спална соба е украсена со панамски декор. Serenity Vista исто така им нуди на гостите услуги за перење на лице место, заеднички простори за живеење за да се релаксираат и да се запознаат со другите гости. Заедничките простори за живеење доаѓаат со обемна аудиовизуелна програмска библиотека. Има и приватни или заеднички бањи.

 

Три прекрасни оброци се служат секој ден и се делат заедно во главната трпезарија во куќата. Оброците и закуските се разновидни и хранливи, подготвени со локални свежи производи, вклучувајќи изобилство од локално тропско овошје. Оброкот во Serenity Vista е заедничко искуство за уживање во здрава храна што им помага на клиентите да го подобрат своето целокупно здравје. Клиенти со нарушувања во исхраната се водени да научат да уживаат во урамнотежени, здрави оброци.

 

Serenity Vista Privacy

 

Serenity Vista прифаќа гости од целиот свет во програмата за опоравување на рехабилитацијата. Приватноста и доверливоста на клиентите се строг приоритет. Изборот за патување до Serenity Vista во Панама од Канада, Соединетите Американски Држави, Европа или подалеку во странство, обезбедува врвна приватност од јавното, медиумите, агенцијата или институционалното внимание. Serenity Vista го задржува вашето присуство на „повлекувањето“ приватно и информациите на секој гостин се третираат дискретно.

Клучен персонал во Serenity Vista Panama

Џејн Дери Serenity Vista Панама

Џејн Дери
Извршен советник

Serenity Vista Rehab Панама

Клиничари
Најдобро на час

Џон Дери Serenity Vista Панама

Џон Дери
основач и директор

Џон Дери во Serenity Vista Панама
Поплаки за Serenity Vista Панама
Прекрасна Ceiba во Serenity Vista Panama
Најдобра рехабилитација на Карибите

Извршно резиме на Serenity Vista Panama

Награден за најдобра рехабилитација на Карибите од страна на Worlds Best Rehab Magazine. Serenity Vista им нуди на гостите искуство од светска класа во бујните тропски планински висорамнини на Панама. Патувањето до рехабилитација се чувствува повеќе како тропско место за одмор отколку како типичен институционален објект за рехабилитација. Фокусот на индивидуализирана нега во комбинација со холистички терапии го прават центарот идеално место за добивање сеопфатен третман за злоупотреба на супстанции.

Serenity Vista можеби се наоѓа во Панама, но со неа раководи темелно обучен канадски и американски персонал. Водечката група на рехабилитација потекнува од Северна Америка, обезбедувајќи силен професионален столб на извонредната програма за закрепнување што можете да очекувате да ја добиете.

 

На гостите им се обезбедува индивидуално внимание за време на престојот. Рехабилитацијата дозволува само шест гости одеднаш. Малиот број клиенти на рехабилитација значи дека програмата за лекување е многу индивидуализирана за лекување на вашата зависност. Персоналот на Serenity Vista се однесува кон секој клиент со најголема почит и достоинство. Рехабилитацијата се фокусира на обезбедување искуство со пет ѕвездички наместо на традиционалното искуство за рехабилитација.

 

Програмата за обновување на центарот се однесува на проблемите со злоупотреба на супстанции на клиентот, но нуди лично искуство за патување што ви овозможува да се откриете себеси. Клиентите посетуваат две, двочасовни тераписки сесии секој ден за да научат за концептите на закрепнување, да развијат нови животни вештини и да работат на процесот на заздравување. Програмата не учи само за зависност; тоа е и цело животно искуство на живеење трезвено со мир на умот и срцето. Гостите стекнуваат вештини и ново чувство на оптимизам да живеат нов трезен живот целосно со задоволство и радост.

 

Сржта на програмата на Serenity Vista е когнитивната основа заснована на докази бихевиорална терапија. Ја истражува духовноста (нерелигиозна) и вклучува филозофија од 12 чекори. Вклучени се холистички терапии, вклучително јога, масажа, медитација, свесност, здрава исхрана, вежбање, авантура на отворено и тренинг за урамнотежен живот.

 

Serenity Vista Modality

 

Уникатниот модел на третман на рехабилитацијата се фокусира на поединецот. Ова значи дека се адресирани уникатните потреби на секој гостин. Програмите за закрепнување може да варираат до одреден степен, но секоја од нив има индивидуално внимание, групна терапија со помош на третмани базирани на докази, како што се CBT и REBT, и робустен додаток на холистички терапии. Принципите за обновување во дванаесет чекори ги водат гостите да го истражат сопствениот индивидуален концепт на духовност. Програмата е дизајнирана да поттикне целосно исцелување во сите аспекти на телото, умот и духот.

 

Поставување Serenity Vista

 

Ќе го најдете Serenity Vista на прекрасни терени во поглед на величествениот вулкан Бару со бујни дрвја, миризливи цвеќиња и птици певливи насекаде околу него. Објектите се наоѓаат во вистински карипски рај во познатиот планински регион Boquete во земјата. Тоа е релаксирачка, смирувачка локација што го овозможува заздравувањето. И Цеиба, жител на чоколадо лабрадор ретривер куче на Serenity Vista, споделува безусловна љубов и свесност за пример, живеејќи целосно и радосно во сегашниот момент.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитанти

 

Serenity Vista им нуди на гостите искуство од светска класа во бујните тропски предели на Панама. Целото животно искуство за закрепнување со неверојатни глетки и авантура за рекреација на отворено се чувствува повеќе како одмор во дестинација за бегство отколку како типичен објект за рехабилитација. Фокусот на индивидуализирана нега во комбинација со холистички терапии го прават центарот идеално место за примање на врвен приватен, индивидуализиран третман за злоупотреба на супстанции што ќе го промени вашиот живот надвор од вашите најлуди соништа.

 

Serenity Visa: Најдобра рехабилитација на Карибите

 

Во 2021 година, Serenity Visa доби професионално признание за нивната исклучителна работа и посветеност на долгорочно закрепнување. Клиниката е идеално позиционирана да прима клиенти од САД, Канада, ОК и Европа и поширокиот регион на Латинска Америка. Serenity Vista Panama обезбедува светска класа, високо ефективен третман за сите зависности, вклучително и алкохол, дрога, пушење и коцкање, нездраво однесување како што се поврзани со храна, секс или прекумерна работа или вежбање, како и зависност.

Специјализации за рехабилитација на Serenity Vista

 • Третман на алкохолизам
 • Секс зависности
 • Депресија
 • Анксиозност
 • Третман на нарушувања во однесувањето
 • Зависност од опијати
 • Зависност од игри
 • Третмани за зависности
 • Зависност на законот
 • Третман на лудопатија
 • коцкање цигара
 • Анорексија
 • Зависност од кокаин
 • Зависност од дрога
 • Зависност од марихуана

Serenity Vista Panama луксузни капацитети за рехабилитација

 • Фитнес
 • Пливање
 • Спорт
 • Спа
 • Види
 • Пешачки патеки
 • Пристап до природата
 • Трансфери
 • Вградена Бања
 • Градини
 • Домаќинство
 • интернет
 • Филмска библиотека AV
 • библиотека
 • Отворен салон
 • Отворен простор
 • сауна
 • Закуски

Опции за третман на Serenity Vista

 • Психотерапија
 • ЕМДР
 • Семејна терапија со системи
 • Духовно советување
 • Терапија со коњи
 • Искуствена терапија
 • Медитација и смиреност
 • Дијалектичка бихејвиорална терапија
 • Музичка терапија
 • Наративна терапија
 • Психообразование
 • Исхрана
 • КБТ
 • Позитивна психологија
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Терапија со масажа (клинички и медицински фокус)
 • Медитација и смиреност
 • Когнитивна терапија базирана на свесност
 • Мотивациско интервјуирање и терапија за подобрување (MET)
 • Наративна терапија
 • Комуникациски вештини
 • Советување за превенција од релапс
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Програма за обновување
 • Интерперсонална терапија (IPT)
 • Здрав начин на живот, цели и цели
 • Психосоцијална проценка
 • Советување 1-на-1
 • Авантуристичка терапија
 • Арт терапија
 • Терапија со кучиња
 • Духовен развој

Serenity Vista Aftercare

 • Способност да повикате советник
 • Тренер за обновување после нега
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Дизајн за планирање на понатамошна грижа за живеење
 • Придружник ако е потребно
 • Воспоставен контакт за поддршка во локалната заедница

Меѓународен телефон
+1 786 245--4067

Рехабилитација во Панама

Serenity Vista Rehab Панама

Serenity Vista Панама

Serenity Vista им овозможува на посетителите индивидуализирано искуство со само максимум шест клиенти во секое време. Програмите можат да траат до 90 дена, но бројот на гости никогаш не се зголемува по шест.

Кликнете за веб-страница

Кликнете за да контактирате со Serenity Vista

Јарамило Ариба, Бокете, провинција Чирики, Република Панама

Serenity Vista Панама, адреса

+ 1 786-245-4067

Serenity Vista, меѓународен телефон

Отворено 24 часа, 7 дена

Serenity Vista Панама, Работно време

Serenity Vista Panama Rehab, Weather

Serenity Vista Panama во печатот

Светска класа приватен центар за третман на зависност од алкохол и рехабилитација од дрога
Планинскиот планински регион Бокете, познат по виножита, цвеќиња, птици и кафе, е дом на Serenity Vista, приватен центар за третман на зависност од алкохол и рехабилитација од светска класа. Во изминатите 8 години, Serenity Vista им помогна на многу луѓе од целиот свет да се опорават од алкохолизам и други форми на зависност…[Кликнете за да прочитате повеќе]

Еден од најдобрите светски приватни рехабилитанти се наоѓа во Панама
Serenity Vista е претставена со илустрации за тоа што го прави Serenity Vista да се издвојува како врвна светска приватна рехабилитација за алкохол и дрога. Лоциран во Панама во Централна Америка, Serenity Vista нуди светска класа третман за зависност од англиско говорно подрачје со уникатни карактеристики што привлекува гости од целиот свет…[Кликнете за да прочитате повеќе]

Светска класа приватно рехабилитација за третман на алкохолизам и други зависности. Тоа е резултат на долгогодишно канадско искуство, рекорд на успех и златен стандард, модел на закрепнување на Хазелден Минесота. Панама беше внимателно избрана како идеална локација за третман за закрепнување. Само мал дел од цената на главните центри за третман во САД и Канада…[Кликнете за да прочитате повеќе]

Опиоидна криза - Serenity Vista нуди сеопфатно, уникатно решение за лекување
Во моментов во Соединетите држави 90 луѓе умираат дневно од предозирање со опиоиди. Иако ова е вредно за вести и драматично, 240 луѓе умираат дневно од злоупотреба на алкохол и 1300 умираат од причини поврзани со алкохол. Проблемот е многу поголем од сегашниот фокус на опијатите. Serenity Vista Recovery Retreat од зависности во Панама прави разлика за многу поширокото прашање на зависноста…[Кликнете за да прочитате повеќе]

Serenity Vista Rehab во Панама

знаме

Кого го третираме
Но
Жени
Лица со лесна физичка и или интелектуална попреченост
Млади возрасни
ЛГБТК +

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
Високо индивидуализиран
2-6

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.