Сезони Малибу

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Сезони во Малибу

Seasons Malibu Rehab – Потврдена карактеристика

 

Гостите на Seasons во Малибу можат да добијат третман за голем број зависности. Seasons во Малибу нуди детоксикација од дрога и рехабилитација од алкохол, интервенции со лекови, рехабилитација од лекови на рецепт, луксузна рехабилитација, рехабилитација без 12 чекори и многу повеќе. Заедно со присуството на сесии за терапија еден на еден, клиентите можат да најдат различни активности кои им се достапни.

 

Овие активности им овозможуваат на клиентите да се подобрат физички и психички без дрога и алкохол. Активностите достапни на Seasons во Малибу вклучуваат јога, масажа, акупунктура, уметност и музичка терапија, сурфање, планинарење, кајак и голф. Посетителите можат дури и да се шетаат до плажата за риболов и сесии за гледање китови во луксузниот центар за рехабилитација. За разлика од многу други центри за рехабилитација, Seasons во Малибу знае дека животот не запира додека клиентите се на рехабилитација. Луксузниот центар е погоден за мобилни телефони и лаптоп, а сите соби во објектот нудат Wi-Fi пристап.

 

Пациентите гости во клиниката можат да очекуваат мал пријателски персонал од околу 40 лица. Малиот број членови на персоналот им овозможува на клиентите да го запознаат својот тим за нега. Дополнително, го одржува престојот на клиентот приватен и дискретен.

Сезони во модалитет во Малибу

 

Клиентите на Seasons во Малибу можат да искусат 30-дневна програма за третман за различни прашања. Луксузниот центар за рехабилитација е специјализиран за зависност од дрога и алкохол. Таа, исто така нуди траума и извршни третмани на гостите. Сезоните во Малибу нуди рехабилитација од дрога без 12 чекори бидејќи сите зависности се различни како и неговите клиенти.

 

Двојна лиценцирање

 

За разлика од повеќето рехабилитанти во областа, она што навистина го издвојува Seasons Malibu е тоа што клиниката е лиценцирана и за злоупотреба на супстанции и за ментално здравје. Двојната дијагноза е секако една од нивните специјализации и клиентската терапија се карактеризира со терапевтско доставување на ниво на докторат еден-на-еден.

 

Третман во Seasons Malibu

 

Третманот во годишните времиња во Малибу е интегративен, системски и фокусиран на поединецот, со тим од светски експерти кои работат кохезивно на принципот дека за успешна ремисија на целиот систем му е потребна можност да се опорави.

 

Областа на посебна експертиза во Seasons Malibu е двојната дијагноза и ефективниот третман на истовремени ментални здравствени болести како што се шизофренија, биполарно, депресија, ПТСН, траума или анксиозност. Seasons има специјалистички тим со седиште во нивната посветена клиника за ментално здравје, The Beach Cottage.

Сезони во Малибу Цена

 

Сезоните во програмата за ексклузивна нега на Малибу чини 59,500 долари за 30-дневен престој во заедничка соба. Поединците можат да го продолжат својот престој и не мора да го напуштат објектот доколку не се подготвени. Приватните соби во Seasons во Малибу чинат 83,000 долари за продолжен престој. Луксузниот центар за рехабилитација ги прифаќа повеќето планови за осигурување на PPO како делумно плаќање за услугите.

 

Сезони во објектите на Малибу

 

Гостите можат да очекуваат прекрасен престој со пет ѕвезди во Seasons во Малибу. Секоја соба е луксузна со модерен декор за да обезбеди удобен престој. Базенот во центарот им овозможува на поединците да седат надвор и да уживаат во убавото калифорниско време за време на посетата.

 

Seasons во Малибу, исто така, има пристап до плажата на која гледа, нудејќи им на гостите можност да го истражуваат брегот. Луксузниот центар за рехабилитација има обучени готвачи од Cordon Bleu кои секојдневно испорачуваат хранливи оброци од светска класа.

 

Сезони во поставката на Малибу

 

Seasons гледа на државната плажа Ел Матадор и посетителите имаат можност да ги разгледаат глетките и звуците на брегот. Објектот се наоѓа на три хектари имот во Малибу и им нуди на поединците можност да ја истражуваат областа за време на престојот.

 

Сезони Сместување во Малибу

 

Собите се кадифен со големи удобни кревети, пространи бањи со релаксирачки кади и чардаци кои им овозможуваат на гостите да седат надвор за да го доловат светлото калифорниско сонце. Гостите можат да изберат или приватно или заедничко сместување. Мирното опкружување во кое се наоѓа Seasons во Малибу им нуди на клиентите бегство од метежот и вревата на нивниот нормален живот.

 

Сезони во Малибу Акредитација

 

Клиниката е акредитирана и регулирана од CARF, на Комисија за акредитација на објекти за рехабилитација. CARF гарантира дека давателите на услуги за ментално здравје одржуваат високи стандарди на грижа.

 

Seasons Malibu поседува CARF број за акредитација: 241845

 

Дополнително, објектот поседува и државна лиценца број 190695AP од Калифорнија

Клучен персонал @ Сезони Малибу

Григориј Скипер, MD Сезони Малибу

д-р Грегори Скипер
Медицински директор

Ненси Б. Ирвин, Psy.D Seasons Malibu

Ненси Ирвин
Примарен терапевт и овластен хипнотерапевт

Џенифер Брејди, MSW, LCSW, Seasons Malibu

Џенифер Брејди, MSW, LCSW
Психотерапевт и Brainspotting

Цена на годишните времиња Малибу
Seasons Малибу рехаб третман
Рехабилитација за сезони во Малибу
Сезони во поставката на Малибу
Сместување во Seasons во Малибу рехабилитација
Сезони во Малибу
Сезони Малибу
Објектите на Дините во Источен Хемптон
Третман во Seasons Malibu
Двојна дијагноза во годишните времиња Малибу

Професионален преглед на годишните времиња Малибу

Сезоните во Малибу е еден од најпознатите луксузни центри за рехабилитација во целиот свет. Тоа е дом на богатите и славните низ годините додека се борат со нивните проблеми со зависноста. Центарот е специјализиран за третман на зависност од дрога и алкохол и користи динамичен холистички пристап за да стигне до клиенти. Сезоната во Малибу користи сесии еден-на-еден и соработниците можат да очекуваат до 65 сесии во период од еден месец за време на нивната посета на центарот.

 

Веднаш надвор од прозорците, гостите ќе ги најдат мирните и релаксирачки звуци на Тихиот Океан како се превртуваат на бреговите. Центарот гледа Ел Матадор Државната плажа и гостите имаат пристап до плажата за време на нивниот престој. Seasons во Малибу им нуди на гостите панорамски поглед на океанот.

 

Основана во 2008 година, Seasons во Малибу е центар за рехабилитација повеќе од една деценија за поединци од целиот свет. И покрај тоа што грижата што ја обезбедува стручниот персонал е без разлика, објектите се едни од најдобрите во светот.

 

Клиентите ќе се најдат во луксузен центар повеќе сличен на ол инклузив одмор со пет ѕвезди отколку на клиника за лекување. Сезоните во атмосферата на Малибу – во комбинација со неговата програма за лекување – ги тера поединците да го прекинат циклусот на зависност.

 

Сезони сместување во Малибу

 

Сезоните во Малибу однадвор наликуваат на бујна вила под шпанско влијание. Од својата позиција, центарот гледа на државната плажа Ел Матадор и нуди поглед на Тихиот Океан кој го одзема здивот.

 

Собите се кадифен со големи удобни кревети, пространи бањи со релаксирачки кади и чардаци кои им овозможуваат на гостите да седат надвор за да го доловат светлото калифорниско сонце.

 

Мирното опкружување во кое се наоѓа клиниката им нуди на клиентите бегство од метежот и вревата на нивниот нормален живот. Сесиите за третмани покрај базенот се одржуваат на луксузниот базен во центарот.

 

Тоа е време кога поединците можат да ги искусат релаксирачките ефекти на водата додека се опоравуваат од зависностите со помош на квалификувани професионалци.

 

Сезони во Малибу Приватност

 

Луксузниот центар за рехабилитација им нуди на клиентите приватност и анонимност за време на престојот. Објектот има мал персонал од професионалци кои знаат дека нивната работа е да им помагаат на другите. Центарот е акредитиран од CARF и клиентите можат да се утешат дека во време на закрепнување, ќе имаат многу приватност на теренот од три хектари во кој се наоѓа Seasons in Malibu.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитанти

 

Голем број холивудски славни личности од А-листата ги завршија плановите за лекување на зависности во Seasons. Бен Афлек, Роберт Дауни Џуниор и Бредли Купер се само тројца од многуте познати личности кои се јавиле на Сезони во Малибу за помош. Неверојатниот персонал и прекрасната околина на центарот го прават еден од најдобрите во светот рехабилитира.

Специјализации за третман

 • Третман на алкохолизам
 • Гнев за управување со
 • Шизофренија
 • Анорексија
 • Прејадување
 • Булимија
 • Зависност од кокаин
 • Синтетички дроги

Сезони во објектите на Малибу

 • Тениско игралиште
 • Пливање
 • Градини
 • Трансфери
 • Пристап до природата
 • Отворено јадење
 • Пешачки патеки
 • Исхрана
 • Отворен салон
 • Фитнес
 • пешачење
 • филмови

Сезони Опции за третман на Малибу

 • Исхрана
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Наративна терапија
 • физиотерапија
 • Дијалектичко бихејвиористичка терапија
 • Терапија со движење на очите (EMDR)
 • Обработка на траума
 • Разни спортови
 • Психијатриска консултација

Сезони Малибу Понатамошна нега

 • Амбулантски третман
 • Состаноци за поддршка
 • Професионална поддршка за повторно влегување
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Семејно последователно советување
 • Тренер за наплата
сезони во Малибу
Сезони логото на Малибу

телефон
+ 1 (866) 780-8539

Веб-страница

Сезони Малибу

Сезоните во Малибу однадвор наликуваат на бујна вила под шпанско влијание. Од својата позиција, центарот гледа на државната плажа Ел Матадор и нуди поглед на Тихиот Океан кој го одзема здивот. Собите се кадифен со големи удобни кревети, пространи бањи со релаксирачки кади и чардаци кои им овозможуваат на гостите да седат надвор за да го доловат светлото калифорниско сонце.

31739 CA-1, Малибу, CA 90265, Соединетите Американски Држави

Сезони Малибу, адреса

+ 1 (866) 780-8539

Сезони во Малибу, Телефон

Отворете 24 часа

Сезони Малибу, Работно време

Сезони во печатот

Seasons во Малибу со задоволство ги објавува деталите за нашата годишна свесност за зависноста… [Кликнете за да прочитате повеќе]

Клучни факти за годишните времиња во Малибу

знаме

Кого го третираме
Возрасни
Извршен третман

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
6-15

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.