Самит Малибу – цена, удобности, информации, резервации (потврдено)

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Самит во Малибу

Самит во Малибу

 

Самитот Малибу се наоѓа во главниот град за рехабилитација на светот. Малибу, Калифорнија. Рехабилитацијата со пет ѕвезди се наоѓа на пет хектари неверојатен имот на брегот на Пацификот. Една од главните продажни точки на Самит Малибу е неговата 80 часа терапија за секој клиент месечно.

 

Рехабилитацијата им нуди на гостите одлични удобности. Ќе имате пристап до базен, поглед на Тихиот Океан и многу повеќе. Самитот Малибу им овозможува на клиентите искуство во стилот на одморалиштето. Персоналот обезбедува релаксирачка атмосфера со фокус на подобрување.

 

Гостите кои страдаат од злоупотреба на дрога, злоупотреба на алкохол и истовремени нарушувања на менталното здравје се лекуваат на Самитот Малибу. Ако страдате од нарушувања на менталното здравје како што се анксиозност, ПТСН и/или депресија, може да се лекувате на рехабилитација во стил на одморалиште со пет ѕвезди и да поминете низ фазите на закрепнување.

 

Како е на Самитот Малибу?

 

Основан во 2009 година, Самит Малибу обезбедува третман за најмногу 15 гости истовремено. Самитот Малибу става акцент на советувањето еден-на-еден. Ова е една од главните разлики помеѓу Самит Малибу и другите рехабилитации во областа.

 

Рехабилитацијата користи голем број модалитети за да им обезбеди на гостите лекување зависности и истовремени нарушувања. Рехабилитацијата со пет ѕвезди користи модалитети вклучувајќи DBT, CBT, EMDR, Biofeedback и Превенција на релапс да им обезбеди на гостите исцеление потребно за долгорочна трезвеност и ментално здравје. Гостите присуствуваат на Самитот Малибу како алтернатива на анонимните алкохоличари.

 

Ќе добиете помош за вашиот ум, тело и дух за време на престојот на Самитот Малибу. Заедно со претходно опишаните терапии, рехабилитацијата нуди духовни практики како што се уметност, јога и терапија со коњи. Исто така има сесии за внимание и медитација.

 

Вашето закрепнување може да вклучува западни и источни методологии за холистичко лекување. Плановите за третман се многу индивидуализирани за потребите на секој клиент. Ќе имате поддршка 24 часа на ден за време на вашиот престој од персоналот на Самитот Малибу.

 

Самитот Малибу Удобности

 

Ќе доживеете искуство во стилот на одморалиште додека престојувате на Самитот Малибу. Рехабилитацијата е на прекрасен имот од пет хектари во Малибу. Само надвор од прозорците на рехабилитацијата има поглед на кањонот и океанот. Пешачките патеки се пробиваат низ локалниот рид. Добро познатите плажи се на оддалеченост од камен и ви даваат шанса да избегате плажата кога ќе се појави шансата.

 

Рехабилитацијата ви нуди одлични погодности за релаксација. Загреан базен и џакузи се наоѓаат во дворот. Внатре се користи зен декор за да се обезбеди идеална медитативна атмосфера. Ќе имате домашна помошничка која ќе ви го одржува просторот за живеење чист во текот на неделата. Вашиот личен простор ќе се одржува во одлична форма.

 

Спалните соби се кадифен со удобни кревети и постелнина. Прозорците ви овозможуваат да го видите прекрасниот пејзаж веднаш надвор од рехабилитацијата. Спалните соби ви нудат и зен декор за посредување и духовно обновување.

 

Обезбедени се пет различни стилови на соби: Нова Месечина, Сонце, Хоризонт, Мудрец и Јин и Јанг. Секоја соба доаѓа со свои специфични удобности за да го направат вашиот престој уникатен. Најдобрите моменти на собите вклучуваат кревети со целосна големина, телевизори со рамен екран, кади и пристап до двор или балкон.

Самитот Малибу Удобности
Самит во Малибу
Резервација на самит во Малибу
Самит Малибу цена

Самит во Малибу

 • Rượu
 • Анксиозност
 • бензодиазепини
 • биполарно
 • Хроничен релапс
 • Истовремени нарушувања
 • кокаин
 • Зависност на законот
 • Депресија
 • Екстази (MDMA)
 • хероин
 • ЛСД, психоделици
 • Опиоиди
 • Нарушувања на личноста
 • Пост трауматски стрес-нарушување
 • Лекови на рецепт
 • Синтетички дроги
 • Траума

Самит во Малибу

 • Советување 1-на-1
 • Арт терапија
 • Когнитивна бихевиорална терапија
 • Дијалектичко бихејвиористичка терапија (ДБТ)
 • Терапија со коњи
 • Терапија со движење на очите (EMDR)
 • Семејна терапија
 • Групна терапија
 • Масажа терапија
 • Терапии со помош на лекови
 • Мотивациско интервјуирање
 • Рекреативна терапија
 • Советување за превенција од релапс
 • Терапија за релаксација
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Звучна терапија
 • Терапија со сурфање
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Јога
 • Пилатес
 • Звучна терапија

Објекти

 • Фитнес
 • Трансфери
 • Потребни работи за бања
 • Пристап на плажа
 • Бизнис центар, компјутери
 • Кафе и чај
 • Фитнес Центар
 • Пристап до природата
 • Јога
 • Авантуристички излети
 • Прошетки на плажа
 • пешачење
 • Градини
 • Перална служба
 • пешачење
 • Океан Поглед
 • Отворен салон
 • готвач
 • Пешачки патеки
 • филмови
 • Извршна програма

Поправка

 • Амбулантски третман
 • Способност да повикате советник
 • Настани и собири на алумни
 • Скрининг на лекови
 • Семејно последователно советување
 • Денови за следење
 • Следни сесии (лично)
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Онлајн понатамошна нега
 • Амбулантски третман
 • Приватен, онлајн Алумни група
 • Професионална поддршка за повторно влегување
 • Тренер за наплата
 • Повратни посети
 • Трезвено живеење

Самит во Малибу

Адреса: 27026 Sea Vista Dr, Malibu, CA 90265, Соединети Американски Држави
Часови: Отворено 24 часа
Телефон: + 1 747-494-7665
Резервација: https://summitmalibu.com/

знаме

Кого го третираме
Но
Жени
Млади возрасни
ЛГБТК +

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување 15

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.