Рехабилитација за еден клиент

Напишано од Хелен Парсон

Изменето од Александар Бентли

разгледани од страна на Филипа Голд

Рехабилитација за еден клиент

 

Потребата да се биде чист и трезен доведе до зголемување на опциите за луксузен третман за рехабилитација само засновани на лекување на индивидуални клиенти. Веќе со децении, индивидуите со проблеми со зависноста се собираат заедно во установи за рехабилитација со надеж дека сите ќе излезат без проблемите што ги ставаат таму. За жал, овие рехабилитации може да не успеат во нивните крајни цели да ги направат клиентите чисти и трезвени. Во некои случаи, рехабилитацијата со повеќе клиенти може да ги влоши работите.

Подемот на луксузни рехабилитации за еден клиент го видел нарачаните центри како Лек благосостојба луксузна рехабилитација - најскапата рехабилитација на светот. Обезбедените планови за третман нарачана ги задоволуваат потребите на секој поединец, што е нешто што групните рехабилитации не можат да го направат.

Овие високо иновативни, безбедни и приватни искуства за рехабилитација на еден клиент се дизајнирани за личности од висок профил, од познати личности до спортисти до политичари. Гостите можат да се уверат дека се единствените поединци кои се лекуваат за време на престојот. Единствените други луѓе со кои ќе стапат во контакт е стручниот персонал кој ги третира, готви или се грижи за просторот за живеење.

Рехабилитацијата за еден клиент, како што е РЕМЕДИ благосостојбата, нема многу заедничко со установите со повеќе клиенти. Гостите добиваат уникатно искуство кое има за цел да ги ослободи од дрога, алкохол и каква било друга зависност со која се соочуваат.

Рехабилитација за еден клиент против рехабилитација со повеќе клиенти

 

Фокусирани на клиентот

 

Направете еден чекор во Remedy Wellbeing и ќе забележите колку е персоналот на рехабилитацијата фокусиран на клиентите. Рехабилитацијата за еден клиент е посветена на грижата за еден гостин во исто време. Традиционалните центри за рехабилитација мора да се занимаваат со неколку клиенти и секоја од нивните потреби. Традиционален објект може да ве види како паѓате низ пукнатините и да не ја добивате потребната поддршка за целосно закрепнување. Бидејќи нема други клиенти во една клиентска рехабилитација, целиот фокус е на вас да направите целосно закрепнување.

Нема групна терапија на рехабилитации за еден клиент

 

Групната терапија може да биде еден од најлошите аспекти на посетата на рехабилитација. Некои клиенти може да почувствуваат дека тоа е како да држат говор во училиште пред нивните врсници. Тоа може да биде сосема непотребно искушение што создава непотребен стрес. Рехабилитацијата со еден клиент не ги изложува клиентите на овие несакани ситуации.

Нема да морате да споделувате приказни и емоции со странци. Ова е важен фактор за секој кој е во очите на јавноста бидејќи поранешните гости би можеле да откријат некои многу несакани приказни на озборувачки веб-страници и списанија.

Тим на медицински професионалци

 

Рехабилитацијата за еден клиент им обезбедува на клиентите пакети за обновување нарачана. Не постои методологија која одговара на сите. Центрите ги задоволуваат индивидуалните потреби на секој клиент.

Уникатен пристап кон исцелување

 

Пристапот кон исцелување и верувањата за тоа што предизвикува зависност честопати се различни на рехабилитации за еден клиент. Медицинските професионалци градат програми за закрепнување кои комбинираат различни области, вклучувајќи ментално здравје, физичко здравје, медицински и емоционални фактори.

Приватно и доверливо

 

Групната рехабилитација може да собере случајни поединци кои сите сакаат да се опорават од нивните зависности на едно место. Често може да се чувствува како затвор и наместо да се опоравува, создава нови проблеми. Гости во рехабилитација со еден клиент имаат приватни, луксузни соби. Има и мал персонал од дискретни професионалци кои претседаваат со програмата за закрепнување.

Дополнителни удобности

 

Клиентите често може да очекуваат дополнителни услуги за време на нивниот престој. Овие можат да варираат од излети, како што е јахтата на „Велбеинг“ што се продава во Андаманското Море до гурманските готвачи кои живеат на лице место за да обезбедат оброци од прва класа и ортомолекуларна реставрација.

Поправка

 

Не сите професионалци можат да поминат недела по недела на рехабилитација. Тоа не значи дека тие се целосно излечени и можат да се вратат на животите што ги живееле претходно. Поради овој проблем, рехабилитацијата за еден клиент обезбедува дополнителна нега која е персонализирана за потребите на секој клиент. Поддршката после нега може да биде разликата помеѓу рецидив и закрепнување.

Претходно: Извршна рехабилитација

Следно: Луксузно одморалиште за развод

ЛЕК БЛАГОСТОЈБА

РЕМЕД Wellbeing е најексклузивната рехабилитација за еден клиент во светот

 

Дали сте во момент кога знаете дека вашиот живот мора да се промени? Дали барате повеќе мир, исполнетост и чувство за цел? ЛЕКОТ постои за да им помогне на гостите да најдат спокојство според вашите највисоки вредности, без оглед на тоа. Без стрес, третмани за емоционална, физичка и психолошка благосостојба без осудување. РЕМЕДИ поддржува широк спектар на велнес прашања за вклучување зависности, анксиозност, несоница, депресија, исцрпеност, траума, губење на тежината, подмладување и анти-стареење, како и биохемиска реставрација и хранлива рамнотежа.

 

Специјализации | Исцрпеност, алкохол, траума, супстанција, анксиозност, депресија, животна криза со коцкање, престанок со пушење, зависност од процеси

 

Целосна онлајн програма | The REMEDY @ Home е месечна програма со инвестиција помеѓу 45.000 и 75.000 американски долари месечно

 

Програмата за потпис за благосостојба на лекот | Дизајниран за максимална флексибилност на интернет околу потребите на своите клиенти, од 18.000 американски долари месечно

 

Целосен станбен концепт | РЕМЕДИТ чини од 304,000 УСД неделно

Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.