Рехабилитација на Вол Стрит

Напишано од Хју Соамс

Изменето од Александар Бентли

разгледани од страна на Филипа Голд

Рехабилитација на Вол Стрит

 

Вол Стрит може да изгледа гламурозен со финансиски советници, берзански брокери и менаџери со пари кои летаат низ целиот свет и прават зделки од милион долари, но вистината е дека мажите и жените кои работат во финансиската индустрија се борат со проблемите со зависноста кои често ги предизвикува работата.11.ПЈ Адамс, Студии за индустријата за зависности: Разбирање на тоа како прекумерната потрошувачка влијае на блокирање на ефективни интервенции – PMC, PubMed Central (PMC).; Преземено на 25 септември 2022 година, од https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673249/.

 

Зависноста од дрога и алкохол е вообичаена на Вол Стрит, како и други зависности, вклучувајќи секс, коцкање и нарушувања во исхраната. Поединците кои работат на Вол Стрит се отворени за голем број зависности поради природата и стресот на нивната работа.

 

ЛЕК Благосостојбата има најдобра репутација за третман на директори во финансиската индустрија. Зависноста од дрога на менаџерите и трговците со хеџ фондови е врвна. Кокаинот е често лек на избор што им овозможува на поединците да останат будни до доцна и да имаат енергија да работат деноноќно. Опиоидите се исто така популарни како начин да се создаде моментално исклучување на крајот од денот. За многумина, зависноста вреди ако парите продолжат да се собираат.

 

Долги часови и зависност

 

Долгите часови се само едно од прашањата што ги поднесуваат успешните менаџери и трговци со хеџ фондови. Не е нереално овие мажи и жени да работат 120 часа неделно управувајќи со парите на другите додека заработуваат милиони свои.

 

Долгите часови и стресот обично завршуваат со исцрпеност. Извршното исцрпување може да има форма на физички и ментален дефект со комбинирање на дрога и алкохол за да ги влоши проблемите. Лековите на рецепт може да се користат и со додавање на молотов коктел од злоупотреба на супстанции.

 

За жал, поединците кои се успешни на своите работни места, особено оние луѓе кои работат на Вол Стрит, често веруваат дека имаат право да земаат дрога и да злоупотребат алкохол. Тоа е менталитет кој тешко се скрши.

 

Наоѓање помош

 

Успехот може да доведе до пад од самитот и многу врвни финансиски директори го доживеале тој пад. Многумина од Волстрит бараат помош од луксузни установи за рехабилитација кога ќе најдат каде нема каде да се обратат.

 

Центрите за третман, како што е РЕМЕДИ, ги поздравуваат менаџерите и трговците на хеџ-фондовите на Волстрит кои заминуваат во установата за лекување за да ја добијат многу потребната помош од експерти во поставките еден до еден. РЕМЕД Wellbeing стана центар за рехабилитација на Вол Стрит поради неговата исклучителна стапка на успех и завидните локации.

 

Елитната рехабилитација им дава на жителите на Волстрит потребната помош за да се опорават од зависноста и исцрпеноста. Во исто време, тоа им овозможува да искусат начин на живот кој не е премногу различен од оној со кој се запознаени.

 

За поединец кој работи на Вол Стрит, зависноста од дрога и алкохол може да ја урне нивната империја. Инвеститорите и сопствениците на бизниси не сакаат да работат со некој кој е нестабилен и лошо инвестира пари. Колку повеќе менаџерот на хеџ фондот или трговецот станува зависен, толку нивното однесување и работа може да станат понепредвидливи.

 

Рехабилитации како што се Лек благосостојба луксузна рехабилитација обезбеди поддршка што им е потребна на овие лица за да се вратат и да продолжат да работат во финансиската арена. Планот за лекување, исто така, може да отстрани лице од културата на Вол Стрит што ќе им овозможи повторно да изградат и да создадат нова ниша без зависност.

 

Претходно: Алтернативи за луксузна рехабилитација

Следно: Дали луксузната рехабилитација е губење пари

ЛЕК БЛАГОСТОЈБА

ЛЕК Благосостојбата е најексклузивното повлекување во светот

Дали сте во момент кога знаете дека вашиот живот мора да се промени? Дали барате повеќе мир, исполнетост и чувство за цел? РЕМЕДИ постои за да им помогне на клиентите да најдат спокојство според вашите највисоки вредности, без оглед на тоа. Без стрес, третмани за емоционална, физичка и психолошка благосостојба без осудување. РЕМЕДИ поддржува широк спектар на здравствени проблеми, вклучувајќи зависности, анксиозност, несоница, депресија, исцрпеност, траума, губење на тежината, подмладување и анти-стареење, како и биохемиска реставрација и хранлива рамнотежа.

Специјализации | Прегорување, алкохол, траума, супстанција, анксиозност, депресија, животна криза со коцкање, престанок со пушење, зависност од процеси, управување со тежината

Целосна онлајн програма | The REMEDY @ Home е месечна програма со инвестиција помеѓу 45.000 и 75.000 американски долари месечно

Програмата за потпис за благосостојба на лекот | Дизајниран за максимална флексибилност на интернет околу потребите на своите клиенти, од 18.000 американски долари месечно

Целосен станбен концепт | РЕМЕДИТ чини од 304,000 УСД неделно

  • 1
    1.ПЈ Адамс, Студии за индустријата за зависности: Разбирање на тоа како прекумерната потрошувачка влијае на блокирање на ефективни интервенции – PMC, PubMed Central (PMC).; Преземено на 25 септември 2022 година, од https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673249/
Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.