Рехабилитација во Цирих

Напишано од Пин Нг

Изменето од Александар Бентли

разгледани од страна на Филипа Голд

Рехабилитација во Цирих

 

Цирих е еден од најубавите градови во Европа и ги комбинира чудата на природата со славната швајцарска култура. Како еден од водечките европски културни центри, Цирих нуди некои од најексклузивните луксузни рехабилитации за поединци кои бараат помош со нивните зависности од дрога и алкохол. Рехабилитацијата во Цирих ги привлекува богатите и славните во градот и им обезбедува првокласна медицинска помош во нивната борба да се отрезнат.

 

Поединците можат да побараат помош и за нарушувања во исхраната, игри, зависност од секс и многу повеќе. Ако барате луксузен објект за рехабилитација, Цирих е идеална локација и следните центри за третман се најдобрите од најдобрите.

 

Практиката Куснахт

 

Ординацијата Kusnacht им овозможува на клиентите некои од најубавите погледи на која било рехабилитација во светот. Гостите ќе ја најдат славата на езерото Цирих надвор од нивните прозорци заедно со Алпите во далечината. Едно време, на Куснахт пракса беше најскапата рехабилитација во светот благодарение на висококвалитетната медицинска нега и нарачаните планови за лекување достапни. На клиентите им се гарантира професионализам и приватност од стручниот персонал на центарот за третман деноноќно.

 

Гостите можат да подлежат на планови за третман за сите проблеми со менталното здравје, зависност од алкохол и дрога, поврзаност со зависноста и нарушувања во исхраната. Клиентите искусуваат холистички и интензивни програми со до осум часа дневно на високо ефикасни сесии еден-на-еден.

 

Цената на Kusnacht Practice е 500,000 УСД месечно

Обнова на физисот

 

Изгласан за еден од најдобрите светски рехабилитанти, Обнова на физисот не е виртуелна рехабилитација како многу други кои работат во секторот со ултра висока нето вредност. Тимовите не се здружуваат само кога ќе пристигне клиентот за да создадат илузија на физичко засолниште.

 

The Physis Method™ е развиена заедно со врвни лекари, лекари и холистички практичари, а клиниката останува посветена на пионерска нова почва, особено на полето на био-фармацевтски пристап за лекување на зависности и истовремени нарушувања на менталното здравје.

 

Обнова на парацелзус

 

Клиентите кои бараат сеопфатен третман за ментално здравје, зависност од дрога и алкохол и нарушувања во исхраната може да го најдат во Парацелзус Рековери. Луксузната рехабилитација во Цирих овозможува едно на еден искуство во кое еден клиент живее на лице место во исто време. Основан во 2012 година, центарот за рехабилитација обезбедува 30-дневна програма за опоравување за да им помогне на клиентите да се исчистат и да ги надминат проблемите со менталното здравје.

 

Обнова на парацелзус не само што нуди едно до еден искуство, туку и ангажирани активности кои ги поттикнуваат клиентите физички активни. Гостите можат да учествуваат во активности вклучувајќи јога, голф, велосипедизам и риболов. Терапиите обезбедени од Парацелзус Обнова вклучуваат терапија за прифаќање и посветеност (ACT), когнитивна бихејвиорална терапија (CBT) и терапија со движење на очите (EMDR). Третманите обезбедени од Paracelsus Recovery заедно со филозофијата по еден клиент им овозможуваат на клиентите да бидат чисти и трезвени и да продолжат со својот живот.

 

Цената за обновување на Парацелзус е 370,000 УСД месечно

 

Клиниката Лес Алпи

 

Качен величенствен поглед на Монтре со командант и волшебен погледи седи Клиниката Les Alpes, прекрасно дизајнирана околина која обезбедува опоравување со најголема грижа и дискреција за избраните клиенти. Клиниката е целосно лиценцирана од швајцарското Министерство за здравство, каде што персоналот е повеќејазичен, а примарен јазик е англискиот.

 

Клиниката Les Alpes Цената е од 30 до 000 CHF неделно

 

Претходно: Рехабилитација во Силиконската долина

Следно: Рехабилитација во Холивуд

Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.