Приве Швајцарија

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Prive Swiss Review

Privé Swiss

 

Privé Swiss е означен како Rolls-Royce на центрите за рехабилитација. Ознаката доаѓа благодарение на прекрасната околина на Privé-Swiss, неверојатните удобности и нарачаните програми за рехабилитација кои им овозможуваат на клиентите да се опорават од нивните различни зависности.

 

Клиниката е основана во 2008 година од познатата приватна претприемачка за рехабилитација Хајди Кунцли. Таа ја создаде програмата Beau Monde Transformational Recovery and Executive Renewal во 2001 година и кратко потоа благодарение на нејзиниот успех, ја отвори ултра шик швајцарската клиника. Растечката репутација на Кунзли дека ги врти животите на клиентите ја навела да го основа Privé-Swiss центарот кој им нуди ексклузивно искуство за рехабилитација на гостите.

 

Луксузните објекти на Privé-Swiss се наоѓаат на брегот на Конектикат. Тој им нуди на гостите искуство во светот далеку од типичниот центар за рехабилитација. Гостите во клиниката ќе бидат превезени во одморалиште со пет ѕвезди на Атлантскиот океан, со фитнес, за да ги обноват нивните тела и умови. Локацијата на плажата на Privé-Swiss им овозможува на гостите да ја доживеат возобновената сензација на морето.

 

Кунзли ги базираше програмите нарачана на луксузниот центар за рехабилитација на фактот дека закрепнувањето не е самоограничувачко и гостите можат да доживеат самопроширување за време на престојот.

 

Центарот за рехабилитација е фокусиран на работа со познати личности и моќни извршни директори. Некои од гостите кои престојуваат во Privé-Swiss се бизнисмени и жени од висок профил кои бараат бегство од стресот на нивната работа. Поради големата клиентела на добро платени извршни директори, Privé-Swiss нуди програма за обновување на Executive Burnout. Познатите личности го бараа Privé-Swiss за да се оддалечат од центарот на вниманието и да живеат живот кој секогаш мора да биде „вклучен“.

 

Каков е денот во Privé Swiss?

 

Сите програми во Privé-Swiss се приспособени од стручниот персонал на клиниката. Не постои едно решение кое одговара на сите ментални здравствени проблеми на поединецот и затоа Privé Swiss нуди голем број начини да им помогне на гостите да закрепнат. Гостите во Privé Swiss доживуваат приватни и ексклузивни програми за лекување. Секој од нив е прилагоден на индивидуалните потреби. Гостите можат да избираат од различни нарачани програми, вклучувајќи програми за психолошки и емоционален третман, програма за јасност (совршена за лица со високи достигнувања кои живеат во животен стил со висок стрес), Clarity One-Week Superstar Intensive и Legacy Young Adult Private Program.

 

Ултра луксузната рехабилитација на Privé Swiss ја сфаќа приватноста сериозно. Гостите не учествуваат во групните сесии. Посетителите имаат спокојство знаејќи дека секој ден ќе се сретнат со советници приватно, еден до еден за да разговараат за нивните зависности. Холистичката грижа во Privé Swiss е навистина бегство кон благосостојбата.

 

Гостите во Privé-Swiss можат да очекуваат гурмански оброци за да го подобрат нивното здравје. Има и приватни апартмани кои им овозможуваат на клиентите да се одморат и релаксираат. Само три клиенти се прифатени во секое време во Privé Swiss што го прави неверојатно ексклузивен. Поради високите гости кои престојуваат во Privé-Swiss, на лаптопите и мобилните телефони им е дозволено да им дадат шанса на клиентите да останат поврзани со надворешниот свет.

 

Приватно-швајцарски трошок

 

Цената на Privé Swiss претставува исклучителна вредност. Убер луксузниот објект за рехабилитација наплаќа меѓу 88,000 и 120,000 долари за 30-дневен престој. Цената е многу вкусна 4,000 долари за ноќ за да ги искусите луксузните капацитети и пакетите за третман нарачани достапни за гостите. Само тројца гости се добредојдени во центарот за рехабилитација.

 

 • 88,000-120,000 долари за 30-дневен престој
 • Нарачани програми за лекување на гости од проблеми со менталното здравје и зависност

 

Приватен швајцарски третман

 

Prive Swiss нуди можност да се фокусирате на проблеми со менталното здравје како што се депресија, анксиозност, депресија и анксиозни нарушувања, како и прашања за злоупотреба на супстанции.

 

Жителите можат да очекуваат квалитетни удобности и луксузно сместување, а приватни апартмани се достапни на сите локации. Само мал број жители се на лице место во текот на денот, што значи значителна индивидуализирана грижа.

 

Исхраната е нагласена како дел од процесот на лекување и врвните гурмански готвачи подготвуваат оброци за клиентите.

Тренирањето и исцелувањето е белег на Prive Swiss, а нивните водечки експерти создадоа програма „Класа на зборови“ прилагодена на високофункционалните членови на општеството на кои им треба водство и помош за проблемите со менталното здравје.

Клучен персонал @ Prive Swiss

Сандра Дањо

Сандра Дањо
Специјалист за DBT

Хајди Е. Кунцли, MS, LADC

Хајди Кунзил
основач

Џејмс Дафи Приве Швајцарија

Ејмс Дафи
невропсихијатар

Некои луѓе имаат потреба и посакуваат програма за поинтензивна терапија, а повеќето луѓе живеат во главата толку долго што го изгубиле контактот со своето тело.

прива швајцарска цена
приватна швајцарска луксузна рехабилитација

Prive швајцарски специјализации за третман

 • Третман на алкохолизам
 • Гнев за управување со
 • Шизофренија
 • Анорексија
 • Прејадување
 • Булимија
 • Зависност од кокаин
 • Синтетички дроги
 • Зависност од хероин
 • хронична болка
 • Зависност од ЛСД
 • Зависност од опиод
 • Хроничен релапс
 • Канабис
 • Зависност од игри
 • Самоповредување
 • Зависност од мет
 • Секс зависности
 • Цигари исклучам
 • Депресија
 • Анксиозност
 • Биполарно
 • Зависност од трошење
 • Искажувањето бес

Prive швајцарски капацитети

 • Тениско игралиште
 • Пливање
 • Градини
 • Трансфери
 • Пристап до природата
 • Отворено јадење
 • Пешачки патеки
 • Исхрана
 • Отворен салон
 • Фитнес
 • пешачење
 • филмови
приватен швајцарски велнес
приватен швајцарски процес на прием

Приватни швајцарски опции за третман

 • Исхрана
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Наративна терапија
 • физиотерапија
 • Дијалектичко бихејвиористичка терапија
 • Терапија со движење на очите (EMDR)
 • Обработка на траума
 • Разни спортови
 • Психијатриска консултација
 • Советување за превенција од релапс
 • Когнитивна терапија
 • Ефикасна терапија за зависност
 • Семејно тренирање
 • Регулација на емоции/агресија
 • Духовна грижа
 • Терапија за прифаќање (ACT)
 • Авантуристичка терапија
 • Мотивациско интервјуирање

Prive Swiss After Care

 • Амбулантски третман
 • Состаноци за поддршка
 • Професионална поддршка за повторно влегување
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Семејно последователно советување
 • Тренер за наплата
приватна швајцарска рехабилитација

телефон
+ 1 800 866 2948

Веб-страница

Prive Swiss Rehab

Ултра луксузната рехабилитација на Privé-Swiss ја сфаќа приватноста сериозно. Гостите не учествуваат во групните сесии. Клиентите имаат мир на умот знаејќи дека секој ден ќе се сретнат со советници приватно, еден до еден за да ги истражат и третираат причините за зависност.

Локациите се резервираат само по плаќање на клиентот

Prive Swiss, Адреса

+ 1 800 866 2948

Prive Swiss, Телефон

Отворете 24 часа

Prive Swiss, Работно време

Prive Swiss во печатот

Селена Гомез е свеж на двонеделното боцкање во Prive Swiss… [Кликнете за да прочитате повеќе]

Луксузниот објект за рехабилитација Privé-Swiss сè уште е отворен за бизнис…[Кликнете за да прочитате повеќе]

Приватни швајцарски клучни факти

знаме

Кого го третираме
Возрасни
Млади возрасни
Извршна програма

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
1-5

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.