Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

Повлекување за обновување на протокот

 

Повлекувањето за обновување на протокот на Пукет го менува начинот на кој луѓето гледаат на луксузниот трезен живот. Еден поглед на Flow Recovery Retreat треба да биде доволен за да се убеди секој што бара помош за континуирано лекување од зависности за посветеноста и посветеноста на резиденцијата за долгорочно закрепнување и здрав живот.

 

Flow Recovery не е центар за детоксикација, примарна рехабилитација или за поединци во непосредна активна криза на зависност. Тоа е место на единствена смиреност на тропски островски рај, подготвено да ве поддржи во следната фаза на закрепнување по завршувањето на примарната здравствена заштита.

 

Мисијата на Flow Recovery е да „обезбеди навистина, исклучително трезвено искуство, каде што психологијата за оптимални перформанси ја информира целокупната филозофија и структура на закрепнувањето на клиентите и нивниот пристап за живеење ... каде што трезвеноста и чувството за цел се симбиотски“.

 

Важно е да се напомене дека Flow Retreat не е само за луѓе кои ја напуштаат примарната здравствена заштита; престојот во Флоу може да ви помогне да го изградите вашето закрепнување дури и ако никогаш не сте присуствувале на рехабилитација, или навистина имате неколку месеци (или дури и години) закрепнување. Flow е исто така за луѓе кои бараат „дотерување“ во нивното закрепнување или во нивните животи.

 

Flow Recovery е основан од Мет Дан, инструктор за психологија за изведба и превенција од релапс во повлекувањето. Мет изгради тим од искусни професионалци кои работат рака под рака со клиентите за да ги развијат алатките потребни за долгорочна трезвеност. Мет е како многу од клиентите што присуствуваат на Flow Recovery, Мет. Имаше висок профил во светот на маркетингот и продажбата, но користеше / му требаа апчиња и алкохол за да се справи со стресот и траумата. Откако се исчистил, Мет го посветил својот живот за да им помогне на другите да постигнат трајно закрепнување.

 

Мисијата на Flow Recovery е да „обезбедете вистинско, исклучително трезвено искуство, каде психологијата на оптимална изведба ја информира севкупната филозофија и структура на закрепнувањето на клиентите и нивниот пристап за живеење… каде што трезвеноста и чувството за цел се симбиотски".

 

Тоа е голема цел, но тимот на Flow Recovery и капацитетите од светска класа обезбедуваат клиентите да ги исполнат своите цели и да живеат здрав и исполнет трезен живот. Flow Recovery Retreat помага да се одржи апстиненцијата на клиентот со менување на нивниот начин на размислување и спроведување тактики за спречување на релапс.

Каков е денот во Flow Recovery Retreat?

 

Повлекувањето комбинира позитивна психологија со активности во Пукет за жителите да бидат фит, активни, здрави и поврзани. Секој ден во Flow Recovery е уникатен и структуриран да им даде на клиентите рутина.

 

Жителите од понеделник до петок ќе започнат со јога сесија во 7:00 часот. Секојдневно размислување или благодарност се случува по тренингот пред да започне часовите во 9:30 часот. Попладнето обично е исполнето со вежбање и активности. Жителите можат да присуствуваат на состаноци во 12 чекори. Паузите за чај и кафе ќе има во текот на денот и се очекува жителите да бидат безбедно во рамките на имотот до 8:00 часот секоја вечер.

 

Има толку многу што се нуди во Flow Recovery. Бројот на алатки што им се презентираат на клиентите ги вооружува со вештини за да се спречи релапс. Клиентите ќе бидат подложени на индивидуално и групно советување додека се на одмор, а овие сесии често им даваат на жителите шанса да истражуваат подлабоко емоционално и психолошки во минатите и тековните настани.

 

Терапија

 

За време на примарната здравствена заштита, поединците доживуваат низа огромни емоции додека умот и телото почнуваат да се регулираат и заздравуваат. Ова често значи дека советувањето и терапијата што ја добиваат во ова време се дизајнирани околу управувањето со кризи наместо долгорочно разбирање и стабилност.

 

Престојот во Flow Recovery Retreat (пост детоксикација и примарна здравствена заштита) им помага на поединците да стекнат повеќе психолошко разбирање од 360 степени за себе, за нивните односи и за нивната околина. Flow, исто така, има за цел да ја третира траумата што е во срцето на зависноста. Програмата обезбедува часови и сесии за психологија информирана за траума, тренинг за психологија за изведба, животен тренинг и психоедукација, свесност и превенција на релапс.

 

Физичка активност

 

Физичката активност е составен дел на програмата и не е само одење на екскурзии до плажа. Flow има членство во Nai Harn Gym за клиенти (само 5 минути возење од Flow.)

Клучни Килими

 

 • Награден за најдобро трезвено живеење во Тајланд 2022 година од страна на Worlds Best Rehab Magazine
 • Резиденцијата нуди луксузно преодно искуство, поддржувајќи ја следната фаза од вашето патување за опоравување
 • Имате тим од советници и тренери кои се состануваат колективно за вашиот напредок
 • Обнова на проток во Пукет не е детоксикација или примарна рехабилитација
 • Програмите за лекување од светска класа им обезбедуваат на жителите алатки потребни за долгорочна трезвеност
Протокот за обновување повлекување Пукет

Сместување во повлекување за обновување на протокот

 

Објектот е неверојатен со доволно отворен простор, базен и приватни соби за да им помогне на поединците да размислуваат, да се прилагодат и да се подготват да се вратат на животот според нивните услови.

 

Пукет во Тајланд е прекрасен рај и нема да мора да одите далеку за да стигнете до другите делови на овој прекрасен остров. Плажата Наи Харн (една од најдобрите плажи во светот) е оддалечена само девет минути. Две други плажи се на кратко растојание од повлекувањето, додека познатата статуа на Големиот Буда е 15-минутно возење.

 

Повлекувањето се наоѓа во населбата Раваи во Пукет. Тоа е прекрасна локација со една од најпознатите плажи на островот во близина. Повлекувањето може да олесни до девет гости одеднаш, и е во постојана побарувачка во текот на целата година.

 

Жителите ќе имаат избор за сместување

 

 • Четири еднособни комплетно сервисирани апартмани со целосна кујна и бања
 • Еден двособен комплетно сервисиран стан со целосна кујна и бања
 • Една вила со четири спални соби со целосна кујна и бања

 

Покрај удобното и луксузно сместување достапно за жителите, има и приватен базен, опрема за вежбање на лице место и часови по јога на лице место. Жителите исто така можат да се приклучат на салата Наи Харн.

 

Модалитети за повлекување за обновување на протокот

 

Клиентите ќе бидат подложени на индивидуални и групни сесии на повлекувањето. Има и вежби, активности и екскурзии вградени во распоредот. Животниот тренинг и превенцијата од релапс се подучени од стручниот штаб, а жителите еднаш неделно ќе присуствуваат на уникатен „состанок во осум чекори“.

 

Значајна компонента на програмите за лекување на зависности на Flow Recovery е позитивната психологија. Нивната стратегија се заснова на враќање на благосостојбата преку развој и на професионално и на лично ниво, вклучувајќи јога, физичка активност и исхрана.

 

Животните тренери и советниците во Flow Recovery нудат индивидуализирани планови за третман кои вклучуваат советување еден-на-еден, групна терапија, тренинг за исхрана, работилници и мотивациони настани. Мисијата на програмата е да им помогне на учесниците да ги воспостават здравите рутини, цели и навики потребни за долгорочно закрепнување и истовремено помагајќи им да најдат смисла и цел во нивните животи. За повеќе информации за програмата за обновување притиснете овде

 

Локација на повлекување за обновување на протокот

 

Повлекувањето се наоѓа на прекрасниот тајландски остров Пукет. Ќе живеете на само фрлање камен од една од најпознатите плажи на Тајланд. Резиденцијата е сместена во населбата Раваи, која е опкружена со природа, што го прави ова идеално ресторативно искуство.

 

Избрано во Words Best Rehab Magazine

 

Ако барате уникатно искуство за обновување, тогаш Flow Recovery е местото каде што треба да одите. Програмите за третман од светска класа им обезбедуваат на жителите алатки потребни за стекнување (и одржување) на долгорочна трезвеност. Покрај врвните програми, Flow Recovery има извонредна низа на сместувачки капацитети совршени за поединци кои ги напуштаат емоционалните турбуленции на примарната нега за рехабилитација.

 

Блискиот Saiuan Road е полн со рустикални ресторани и занаетчиски кафулиња, а неверојатните, инспиративни зајдисонца на плажата Наи Харн во самракот ќе создадат трајни спомени и ќе овозможат периоди на интензивна интроспекција.

 

Жителите на Flow Recovery можат да уживаат во широк спектар на трезвени активности, вклучувајќи нуркање на блиските плажи, китбординг, сурфање, голф, планинарење, параглајдерство и многу повеќе благодарение на прекрасната локација на резиденцијата. Неверојатниот имот сместува до 9 гости во целосно опремени, луксузни апартмани.

 

Жителите добиваат пристап до приватен базен, теретана, часови по јога, работилници за готвење и масажи на лице место. Во близина има бројни исклучителни маалски ресторани, како и кафулиња и кафулиња. Опуштениот начин на живот и привлечниот локален карактер на Раваи придонесуваат за спокојниот амбиент во регионот.

Специјализации за третман со повлекување за обновување на протокот

 • Третман на алкохолизам
 • Гнев за управување со
 • Траума
 • Зависност на законот
 • Ко-зависно однесување
 • Животна криза
 • Зависност од кокаин
 • ГБХ / ГХБ
 • Зависност од дрога
 • Коцкање
 • Трошење
 • хероин
 • Зависност од OxyContin
 • Зависност од трамадол
 • Зависност од апликација за запознавање
 • Игри
 • Чемсекс
 • Анксиозност
 • ПТСР
 • Burnout
 • Зависност од фентанил
 • Злоупотреба на Xanax
 • Хидрокодон Обнова
 • Зависност од бензодиазепин
 • Oxycodone
 • оксиморфон
 • Нарушување во исхраната
 • Антисоцијална личност
 • Злоупотреба на супстанции

Третмани

 • Психообразование
 • Медитација и смиреност
 • Авантуристичка терапија
 • Советување 1-на-1
 • Когнитивна бихевиорална терапија
 • Исхрана
 • Терапија ориентирана кон целта
 • физиотерапија
 • Терапија фокусирана на решенија
 • Дијалектичко бихејвиористичка терапија
 • Советување за превенција од релапс
 • Unqiue 8-чекор олеснување
 • Рекреативна терапија
 • Групна терапија
 • Духовна грижа
Протокот за обновување повлекување Пукет

Повлекување за обновување на протокот во Пукет

Награден е Flow Recovery Retreat на островот рајот Пукет Најдобро луксузно трезвено живеење во Тајланд 2022 година од Worlds Best Rehab Magazine за неговите удобности, цена и посветеност на долгорочно закрепнување.

Адреса: 89, 24 Лаем Промтеп Раваи, округ Муанг Пукет, Пукет 83130

Кого го третираме
Но
Жени
ЛГБТКИА +
Директори

Јазици
англиски