Обнова на бранови должини

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Преглед за обновување на бранови должини

Wavelengths Recovery е луксузен центар за рехабилитација сместен во Хантингтон Бич, Калифорнија. Центарот за лекување за опоравување е повеќеслојна организација фокусирана на помагање на мажите и жените кои се борат со зависноста и истовремените нарушувања. Wavelengths Recovery е акредитиран центар за рехабилитација и ја доби својата акредитација преку Заедничката комисија. Може да добивате краткорочни резиденцијални третмани, детоксикација, амбулантска нега и услуги за трезвено живеење од Wavelength Recovery.

 

Ќе најдете повеќе објекти за трезвено живеење обезбедени од Wavelengths Recovery. Секој обезбедува третман во средина на плажа. Објектите на групата Хантингтон Бич се еден од нејзините главни капацитети и ќе добиете висококвалитетна грижа за пациентите за време на престојот. Ќе имате структуриран дневен распоред на третмани и активности за лекување на зависноста и истовремени проблеми.

 

Обнова на бранови должини им обезбедува на клиентите програми за лекување базирани на докази и холистички. Не постои програма која одговара на сите во Wavelengths Recovery. Секоја од програмата за рехабилитација и плановите за третман е индивидуализирана на основа од клиент до клиент. Ќе најдете различни програми за лекување базирани на докази. Може да се подложите на третман со КБТ, мотивационо интервју и/или ДБТ. Триото третмани се најшироко користени во Wavelengths Recovery.

 

Заедно со индивидуализираните планови за третман, ќе имате пристап до превенција на релапс, групна терапија, индивидуална терапија и активности за подобрување на менталното и физичкото здравје. Програмата е добро заокружена за лекување на сите пациенти врз основа на нивните потреби.

 

Контакт за обновување на бранови должини

301 Main St Suite 201, Huntington Beach, CA 92648, Соединетите Американски Држави

+ 1 844-325-5468

 

Кого го третираме

Но
Жени
Млади возрасни
ЛГБТК +

 • акредитација: Мешовита комисија
 • Јазик: Англиски
 • Зафатеност: 16-30

Каков е денот на Обнова на бранови должини?

 

Wavelengths Recovery го транспортира секој клиент до центарот за рехабилитација за да започне интензивниот третман. Ова е примарна групна терапија на центарот за рехабилитација. Исто така, ќе поминете индивидуални сесии, психообразование, и поддршка за истовремени нарушувања од високо обучениот персонал од професионалци во центарот. Ако имате какви било потреби од лекови, Wavelengths Recovery ќе управува со тоа наместо вас.

 

Ќе најдете различни програми за лекување базирани на докази. Може да се подложите на третман со КБТ, мотивационо интервју и/или ДБТ. Триото третмани се најшироко користени во Wavelengths Recovery.

 

Пред почетокот на третманот, ќе учествувате во проценка пред третманот. Ова му овозможува на персоналот да го подготви вашиот план за закрепнување. Секојдневно се случуваат индивидуална и групна терапија. Има и состаноци во 12 чекори. Заедно со закрепнувањето од алкохол, клиентите можат да добијат помош со зависност од опиоиди. Клиентите исто така можат да се подложат медицински потпомогната детоксикација пред да започне нивниот план за лекување. На клиентите им се обезбедуваат болничка и амбулантска нега.

 

Престојот во Wavelengths Recovery варира во зависност од потребите на клиентот. Иако просечниот престој на клиниката „Вејв“. е за околу 30 дена, клиентите на кои им е потребна дополнителна помош можат да го продолжат својот престој. Рехабилитацијата се фокусира на други области од животот на клиентот. Не се работи само за терапија и постојани сесии. Клиниката за обновување на бранови должини става акцент на исхраната, грижата за себе и целокупната благосостојба.

 

Ќе учествувате во редовно вежбање и медитација. Исто така, постојат сесии за холистичка терапија со употреба на музика и уметност. Понатаму, може да земете часови за да научите вештини за да ја подобрите вашата способност за вработување.

обновување на бранови должини плажата Хантингтон
поплаки за обновување на бранови должини
Трошоци за обновување на бранови должини
Обнова на бранови должини

Извршно резиме на обнова на бранови должини

Сместување за обновување на бранови должини

 

Wavelengths Recovery управува со различни центри во областа Хантингтон Бич. Нејзиниот главен објект за рехабилитација, кој исто така се наоѓа на плажата Хантингтон, им обезбедува на клиентите полуприватни соби. Центарот пречекува до шест клиенти истовремено. Двајца до тројца клиенти ќе делат полуприватна соба со целосна големина, заедничка бања.

 

Wavelengths Recovery се наоѓа во куќа со модерен декор и кадифен мебел. Ќе имате кревет со целосна големина, комода и заеднички простор за гардероба. Куќата има и заеднички комунални површини со кабловска телевизија. Надвор може да се најде прикачен двор со поглед на море, што ви дава можност да добиете свеж воздух. Исто така, ќе најдете целосно опремена кујна. На клиентите им се служат три оброци дневно. Има голем фокус на исхраната, целокупното здравје и благосостојбата.

 

Објектите на рехабилитацијата низ Хантингтон Бич се сите во стил на одморалиште. Ќе останете во луксузни услови за живеење. Удобностите се најсовремени. Балконите на домот обезбедуваат поглед на океанот. Целосно опремена фитнес сала и фитнес се на лице место. Исто така, ќе најдете област за јога за работа и на вашиот ум и на телото. Обуката за боречки вештини е обезбедена на лице место.

 

Приватност за обновување бранови должини

 

Брановите должини се придржуваат до законите за HIPAA во Калифорнија. Клиентите можат да бидат сигурни дека нивните приватни информации се чуваат во тајност и доверливост. Без разлика дали се работи за информации за плаќање или идентитет на клиентот, Wavelengths Recovery оди до одлични врски за да ги задржи приватните информации на сите жители.

 

Третман за обновување на бранови должини

 

Ќе доживеете проценка на внесот по пристигнувањето. Персоналот на рехабилитација ќе го развие вашиот индивидуализиран план за нега во овој момент. Секој клиент има план за нега изграден околу неговите специфични потреби, но жителите ќе искусат индивидуална терапија и групна терапија на редовна основа. Клиентите исто така ќе имаат третман заснован на докази како што е КБТ. Постојат програми од 12 чекори и други практики за третман како што се јога, вежбање и медитација.

 

 Поставување на

 

Wavelengths Recovery се наоѓа во луксузен имот во стилот на луксузно одморалиште во Хантингтон Бич. Објектот е еден од врвните центри за рехабилитација во југозападниот дел на САД. Клиентите можат секојдневно да уживаат во локацијата на плажата на рехабилитацијата поминувајќи време надвор. Погледот на морето обезбеден од балконите на куќата нуди релаксација за време на закрепнувањето.

 

цена

 

Wavelengths Recovery прифаќа приватно осигурување и опции за самостојно плаќање. Wavelengths Recovery не ги открива информациите за својата цена на интернет. Потенцијалните клиенти треба да контактираат со рехабилитацијата по телефон на (844) 392-8342 или преку е-пошта на [заштитена по е-пошта] да се распрашате за цената на престојот. Престојот во Wavelengths Recovery зависи од потребите на секој клиент.

 

сместување

 

На клиентите им се дава кревет со целосна големина, комода и заеднички простор за гардероба во нивните спални соби. Спалните соби се полуприватни со двајца до тројца жители кои делат соба. Клиентите имаат и заеднички заеднички области во кои можат да гледаат телевизија и да се релаксираат. Рехабилитацијата обезбедува целосно опремена кујна и три оброци дневно. Има и целосно опремена теретана што ви дава можност да вежбате и да ја подобрите вашата ментална и физичка благосостојба.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитации

 

Wavelengths Recovery е основана од специјалистот за зависности Ворен Бојд со цел да им помогне на поединците да ја прекинат зависноста и нарушувањата што се појавуваат. Рехабилитацијата е поставена во прекрасната плажа заедница на Хантингтон Бич, Калифорнија, давајќи им на клиентите една од најлуксузните објекти за да се опорават од нивните проблеми. Wavelengths користи различни терапии и третмани базирани на докази за да им помогне на клиентите да се ослободат од зависноста што им е очајно потребна.

Осврти за обновување на бранови должини

Специјализации на клиниката за бранови

 • Зависност од мет
 • Анксиозност
 • бензодиазепини
 • биполарно
 • Истовремени нарушувања
 • кокаин
 • Зависност од дрога
 • Екстази
 • Зависност од хероин
 • хронична болка
 • Зависност од игри
 • хероин
 • ЛСД, психоделици
 • Марихуана
 • Метамфетамин
 • Опиоиди
 • Третман на алкохолизам
 • Анорексија
 • Булимија
 • Синтетички дроги
 • ПТСР
 • Лекови на рецепт
 • Синтетички дроги
 • Траума

Објекти за обновување на бранови должини

 • Фитнес
 • Пливање
 • Спорт
 • Плажа
 • интернет
 • Океан Поглед
 • TV
 • Пристап до природата
 • Јога
 • Исхрана
 • Авантуристички излети
 • Прошетки на плажа
 • пешачење
 • Физичката кондиција
 • Платени работни места
 • пешачење
 • COVID-19 мерки
 • Извршна програма
 • Програма за млади возрасни
 • Базен
 • Приватни или заеднички соби

Опции за третман за обновување на бранови должини

 • Психообразование
 • Психотерапија
 • ЕМДР
 • Духовно советување
 • Mindfulness
 • Терапија за дијалектичко однесување (DBT)
 • Справување со чувства и емоции
 • Исхрана
 • КБТ
 • Позитивна психологија
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Наративна терапија
 • Комуникациски вештини
 • Групи за поддршка
 • Советување за превенција од релапс
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Програма за обновување
 • Здрав начин на живот, цели и цели
 • Психијатриска проценка
 • Психосоцијална проценка

Понатамошна грижа за обновување бранови должини

 • Амбулантски третман
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Придружник ако е потребно
Обнова на бранови должини

телефон

+ 1 844-325-5468

Веб-страница

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.