Бејсајд Марин

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Преглед на Bayside Marin Rehab

 

Лоциран во Сан Рафаел, Калифорнија, Bayside Marin ги третира клиентите кои бараат помош со зависноста. Bayside Marin им овозможува на поединците да ја добијат потребната помош при зависноста од дрога и алкохол. Калифорниската рехабилитација им обезбедува на гостите надгледувана детоксикација пред да учествуваат во програмата за рехабилитација. Покрај тоа, Bayside Marin има станбени и амбулантски програми.

 

Bayside Marin е луксузен центар за рехабилитација полн со кадифен ентериер, прекрасен поглед на пејзажот Сан Рафаел и одлични удобности. Рехабилитацијата е луксузен, приватен објект со поглед на заливот Сан Франциско, специјализиран за холистички третмани и напредува од 2005 година.

 

Локацијата на центарот, на врвот на ридот што гледа надолу над заливот, е релаксирачки амбиент за гостите кои минуваат низ патувањето до трезвеноста. Гостите можат да уживаат во пливањето во базенот на рехабилитацијата и просторот на големите простории за рекреација. Има и простори за медитација, кошаркарско игралиште и градина за да најдете смиреност.

 

Bayside Marin нуди кревети за 30 клиенти истовремено и се гордее што е рехабилитација за ЛГБТК. Нуди специфична ЛГБТК програма со експерти на лице место за да се задоволат потребите на членовите на ЛГБТК заедницата. Bayside Rehab е препознаен по своите напори да промовира безбедни простори и гарантира дека културната понизност е вткаена во патот на секој клиент до закрепнување.

 

Каков е денот на Bayside Marin?

 

Традиционалните и врвни терапии се сите на менито за закрепнување во Bayside Marin. Медицинските експерти во Bayside Rehab доставуваат планови по нарачка на клиентите бидејќи сите потреби се единствени. Центарот располага со специјалисти за зависности и нарушувања на располагање за клиентите да ја добијат потребната помош за да успеат. Третманите засновани на докази им се препишуваат на клиентите и секој гостин завршува шест фази на грижа со свое темпо. Пред да се помине низ интензивниот пат за амбулантско закрепнување на центарот, постои седумдневна програма за детоксикација.

 

Покрај тоа, клиентите имаат пет задачи што мора да ги завршат пред да можат официјално да се одјават од рехабилитацијата SoCal. Терапиите што им се нудат на клиентите вклучуваат индивидуална психотерапија, когнитивна бихејвиорална терапија, дијалектичка бихејвиорална терапија, едукативни часови, групна терапија, уметничка и музичка терапија, советување за исхрана и медитација.

 

Bayside вработува гурмански готвачи кои подготвуваат здрави оброци за појадок, ручек и вечера. Акцентот е ставен на исхраната бидејќи клиентите можат да ги заздрават своите умови и тела за да го подобрат закрепнувањето од зависноста. Готвачите служат посно месо од локално потекло, овошје и зеленчук и цели зрна за секој оброк. Добро балансирана исхрана е важен дел од закрепнувањето и гостите можат да научат како да бидат поздрави кога ќе го напуштат објектот.

 

Bayside Marin цена

 

Bayside Marin нуди луксузни, холистички третмани за зависност. Должината на престојот во Bayside Clinic е помеѓу 30 дена и 60 дена, а клиентите може да го покриваат лекувањето од нивниот обезбедувач на осигурување. 28-дневен престој во Bay side Marin чини 44,500 долари.

 

Осигурителните компании како што се Aetna, Cigna, United Healthcare, Anthem и Blue Cross Blue Shield (BCBS) можат да ја покријат должината на престојот за клиентите. Во овој момент, Bayside Marin не презема Medicare, Medicaid, Medi-Cal или воено осигурување (Tricare). Рехабилитацијата прецизира дека може да работи со некои даватели на осигурување надвор од мрежата.

 

Локација

 

Бејсајд рехабилитација
718 четврта улица
Сан Рафаел, Калифорнија 94901

 

Претходно: Заливот се повлекува

Следна: Урбано закрепнување

Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.