Инспирирајте го Малибу

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Инспирирајте го Малибу, луксузна рехабилитација во Калифорнија

Inspire Malibu е основана од д-р Акикур Реза Мохамад со визија да обезбеди опоравување од дрога и алкохол на клиентите кои страдаат од зависност. Сместено во Agoura Hills, Калифорнија, Inspire Malibu Rehab обезбедува луксузен престој во своите прекрасни објекти. Рехабилитацијата се наоѓа во прекрасен дом во Калифорнија со ридови кои го опкружуваат. Inspire Malibu е идеален за клиенти кои бараат бегство од дрога и алкохол и безбедно место за опоравување.

 

Во Inspire Malibu ќе најдете спој на традиционални и модерни тераписки пристапи. Програмите мешаат нови и стари пристапи за да обезбедат врвен план за закрепнување. Програмите се прилагодени на потребите на секој клиент. Inspire Malibu е станбена рехабилитација, но нема да доживеете престој со персонал кој стои над вас секоја минута од денот. Меѓутоа, за сите жители има ограничен вишок кон надворешниот свет. Ова ви дава можност да се фокусирате на програмата за обновување и да ги ограничите сите предизвикувачи надвор од Inspire Malibu.

 

Должината на програмата варира во зависност од потребите на резидентот. Минималниот број денови на жителите остануваат на лице место за закрепнување програмата е 30 дена. Меѓутоа, постојат програми за закрепнување и исцелување кои траат околу 90 дена. Можеби ќе останете на лице место дури 180 дена за да ја завршите програмата за целосно закрепнување. Храна, домување, па дури и забава им се обезбедуваат на клиентите во текот на нивниот престој во Inspire Malibu. Фокусот е секогаш на закрепнувањето на жителот и способност да се врати во светот.

Каков е еден ден во Inspire Malibu?

Ќе доживеете групни сесии, добро подготвени оброци и социјално и/или индивидуално време во текот на вообичаениот ден во Inspire Malibu. Денот започнува со појадок и дружење пред првата групна терапија во денот. Денот се состои од сесии за групна терапија во текот на денот со паузи за ручек, ужина и дружење.

 

За време на застојот од сесиите, може да работите на пишување списанија или задачи. Овие задачи ќе ги даде вашиот терапевт. Постои дури и можност да спортувате на лице место или да вежбате. Телевизијата и филмовите се дозволени, а клиентите поминуваат време во дружење со другите жители додека се релаксираат. Може дури и да има време во текот на денот да се направи екскурзија до локална плажа.

 

Inspire Malibu обезбедува програми за лекување базирани на докази, кои не се во 12 чекори за клиентите. Ќе доживеете индивидуална терапија заедно со сесии за групна терапија за време на престојот. Комбинацијата на двете терапии гарантира дека ќе ја добиете потребната помош за закрепнување од дрога и алкохол.

 

Други погодности и терапии на лице место вклучуваат јога, медитација, креативна уметничка терапија, терапија со коњи и неделни екскурзии. Екскурзии може да вклучуваат патување до плажа, кино, куглање, посета на музеј или прошетка во трговски центар. Можете да изберете два типа на апартмани, панорамски и приватни, за вашиот престој. Има и заедничко сместување. Без разлика кој тип на сместување ќе го изберете, ќе најдете кадифен мебел во спалните соби и удобни кревети. Куќата во која се наоѓа Inspire Malibu е исполнета со удобни каучи, добро дизајнирани соби и многу повеќе. Ви нуди чувство на дом далеку од дома.

Инспирирајте ги сликите за рехабилитација на Малибу

инспирира локација на Малибу
Инспирирајте го Малибу
инспирира терапија со малибу
инспирира третман со малибу
инспирира храна за малибу
инспирира луксузна рехабилитација во Малибу

Преглед на Inspire Malibu

Инспирирајте го сместувањето во Малибу

 

Сместувањето во Inspire Malibu е едно од најдобрите во луксузната рехабилитација. Ќе останете во добро опремени, модерни спални соби со удобни, големи кревети. Сите соби се светли и пространи што овозможуваат многу природна светлина. Приватните апартмани обезбедуваат поглед на блиските планини Санта Моника. Ќе најдете биро за пишување во вашата соба за да ги завршите задачите доделени од вашиот терапевт.

 

Панорамскиот апартман има повеќе простор од приватниот апартман. Дополнителната просторија ви овозможува уште повеќе да се истегнете и да го искористите балконот/патионот. Има и заеднички соби со кадифен кревети. Целиот објект за рехабилитација наликува на луксузен имот на Airbnb наместо на објект за опоравување дрога и алкохол.

 

Заедничките простории се пријатни со големи софи, столици, масички за кафе и растенија. Овие се одлични за дружење со други жители и за запознавање. Модерните бањи се со тушеви, додека некои соби имаат кади. Кујната е исто така модерен по дизајн и е совршена за вечера кај жителите.

 

Ќе вечерате со здрави оброци подготвени од готвач на лице место. Сите оброци се подготвуваат имајќи го предвид здравјето и исхраната на жителите. Оброците може да вклучуваат стек, суши, јастог и ракчиња во луксузната рехабилитација. На клиентите им се обезбедува и кафе и ужина помеѓу оброците. Сите закуски се здрави за да го промовираат физичкото и менталното подобрување. Во рехабилитацијата се нудат и специјални оброци за вегани, вегетаријанци, дијабетичари и лица без глутен.

 

Инспирирајте ја приватноста на Малибу

 

Здравствените информации и евиденција во врска со здравјето, лекувањето или плаќањето за услуги за рехабилитација се Заштитени здравствени информации (ПЗЗ) според Законот за преносливост и одговорност за здравствено осигурување од 1996 година (HIPAA) и Законот за здравствена информатичка технологија за економско и клиничко здравје (Акт HITECH). Сите информации за клиентот се исто така заштитени со државните закони и регулативи за приватност, како што е Законот за доверливост на медицинските информации во Калифорнија (CMIA).

 

Инспирирајте ги модалитетите на Малибу

 

Inspire Malibu користи програми за лекување базирани на докази, кои не се во 12 чекори. Клиентите ќе искусат различни опции за терапија, вклучувајќи КБТ, ДБТ и терапија за когнитивна обработка. Други форми на терапија што се користат во Inspire Malibu вклучуваат Biofeedback, EMDR, терапија со коњи, Неврофидбек и многу повеќе.

 

Инспирирајте ја поставката за Малибу

 

Рехабилитацијата се наоѓа во ридовите на околните планини Санта Моника. Inspire Malibu е сместен во зелен простор кој ви нуди неверојатен поглед на природните пејзажи на Калифорнија. Погледот од апартманите ви нуди можност да ги видите планините Санта Моника од вашите прозорци.

 

Инспирирајте ги трошоците за Малибу

 

Inspire Malibu прифаќа големи обезбедувачи на осигурување, вклучувајќи ги Aetna, Cigna и ValueOptions. Заедно со PPO, Inspire Malibu прифаќа приватно плаќање за своите програми. Inspire Malibu Цената на приватно финансираниот третман е 70,000 долари попладне

 

Еден од најдобрите светски рехабилитации

 

Во Inspire Malibu ќе најдете извонредна луксузна рехабилитација. Основана од д-р Акикур Реза Мохамад, Inspire Malibu обезбедува програми за закрепнување од светска класа на клиенти кои бараат помош со дрога, алкохол и истовремени нарушувања. Деновите се исполнети со групни и индивидуални тераписки сесии заедно со гурмански, здрави оброци. Сместено во Агура Хилс, Калифорнија, Inspire Malibu обезбедува лично приспособен третман на клиентите.

 

Други рехабилитанти во Калифорнија

Рехабилитација во Калифорнија

Рехабилитации во Малибу, Калифорнија

Рехабилитации во Малибу Калифорнија

Рехабилитација во Јужна Калифорнија

Рехабилитации во SoCal, Калифорнија

Холивуд рехабилитација, Калифорнија

Холивудска рехабилитација

Рехабилитација во Силиконската долина во близина на Inspire malibu

Рехабилитација во Силиконската долина

 

Други рехабилитатори во Калифорнија во близина на Инспирација на Малибу

Премини Вентура

Центар за третман на Малибу Хилс

Авалон Малибу

Вајсман метод за брза детоксикација

Центарот за лекување Хилс

Болница Лас Енсинас

Визии Тинејџерски третман

Обнова на бранови должини

Оро куќа Обнова

AToN центар

Центар за третман на парадигма

Дафис рехабилитација

Центарот на Бети Форд

Сезони Малибу

Приве Швајцарија

Академија Њупорт

Карпа Малибу

Премини Малибу

Подем во Малибу

Сиера покрај морето

Океансајд Малибу рехабилитација

Обнова на бреговите на монархот

Обединет проект за обновување

Детоксикација од западната долина

Ранч за обновување на изгрејсонце

Самит Малибу – цена, удобности, информации, резервации (потврдено)

Спокојство Малибу

Кампусот за рехабилитација на Дана Поинт

Капо покрај морето

Најдобрите рехабилитатори во светот

Најдобра рехабилитација во светот

Инспирирајте ги специјализациите во Малибу

Инспирирајте ги капацитетите на центарот на Малибу

 • Фитнес
 • Пливање
 • Спорт
 • Плажа
 • интернет
 • Океан Поглед
 • TV
 • Пристап до природата
 • Јога
 • Исхрана
 • Авантуристички излети
 • Прошетки на плажа
 • пешачење
 • Физичката кондиција
 • Платени работни места
 • пешачење
 • COVID-19 мерки
 • Извршна програма
 • Програма за млади возрасни
 • Базен
 • Приватни или заеднички соби

Инспирирајте ги опциите на Малибу

 • Психообразование
 • Психотерапија
 • ЕМДР
 • Духовно советување
 • Mindfulness
 • Терапија за дијалектичко однесување (DBT)
 • Справување со чувства и емоции
 • Исхрана
 • КБТ
 • Позитивна психологија
 • Терапија ориентирана кон целта
 • Наративна терапија
 • Комуникациски вештини
 • Групи за поддршка
 • Советување за превенција од релапс
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Програма за обновување
 • Здрав начин на живот, цели и цели
 • Психијатриска проценка
 • Психосоцијална проценка

Инспирирајте ја последователната нега на Малибу

 • Амбулантски третман
 • Последователни сесии (онлајн)
 • Придружник ако е потребно

Видеа за прегледување на Центарот за третман на Хилс

Инспирирајте го Малибу

телефон

+ 1 800-444-1838

Веб-страница

Контактирајте го Центарот за третман на Хилс

30101 Agoura Ct Suite 103, Agoura Hills, CA 91301, Соединетите Американски Држави

Inspire Malibu Rehab, телефон: +1 800-444-1838

Inspire Malibu Rehab, Работно време: 24/7

знаме

Кого го третираме
Но
Жени
Млади возрасни
ЛГБТК +

Акредитација: Мешовита комисија

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
3-11

Се наоѓа во: Центар на градот Агура Хилс
Адреса: 30101 Agoura Ct Suite 103, Agoura Hills, CA 91301, Соединетите Американски Држави
Часови: Отворено 24 часа
Телефон: + 1 800-444-1838
Резервација: https://www.inspiremalibu.com/

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.