Заливот се повлекува

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Заливот се повлекува

 

The Bay Retreats е рехабилитација поставена во тропските села на Бајрон Беј Австралија. Bay Retreats наликува на приватен одмор дома отколку на луксузен објект за рехабилитација. Внатре и надвор, The Bay Retreats е центар каде што клиентите можат да ја добијат помошта што навистина им е потребна со зависности и нарушувања на менталното здравје.

 

Основана во 2008 година, The Bay Retreats нуди нарачани планови за лекување кои им овозможуваат на посетителите да ја добијат потребната медицинска нега за нивните индивидуални зависности. Не постои пристап кој одговара на сите во The Bay Retreats, што значи дека клиентите можат да бидат сигурни дека ја добиваат најдобрата можна грижа.

 

Приватниот дом сместен во австралиската село има само еден клиент во исто време. Пристапот со еден клиент значи дека гостите ќе го привлечат целосното внимание на персоналот што ќе овозможи подобро закрепнување и ќе ги подобри нивните шанси за долгорочно ослободување од зависноста. The Bay Retreats е инвестиција во иднината на живеење без дрога и алкохол и без нарушувања на менталното здравје.

 

Додека престојуваат во The Bay Retreats, гостите ќе живеат во дом со три спални соби само за себе - иако „негувател“ е на лице место за да ги спречи клиентите да бидат целосно сами. Медицински тим од лекари, медицински сестри, терапевти и психолози секојдневно го посетуваат домот за да обезбедат третман на клиентите. Ако ја имате куќата само за себе, ви дава чувство на дома, но без предизвикувачите што може да постојат на друго место. Австралиски клиенти на рехабилитација1Ченхол, Ричард. „Прелистувајте списанија по тема“. Прелистувајте списанија по тема, www.tandfonline.com/doi/10.1080/13648470802122024?cookieSet=1. Пристапено на 11 октомври 2022 година. подложете на медицински и психолошки третмани заедно со холистички методи за закрепнување кои се користат за уникатно искуство.

 

Природно зелената поставка на The Bay Retreats беше дизајнирана да му даде на секој клиент „топла“ средина. Се верува дека оваа топла средина е совршен пристап за ставање крај на зависноста.

 

Контакт

 

Адреса: ПОД 2225, улица Џонсон, Бајрон Беј NSW 2481, Австралија

 

Телефон: + 61 2 6684 4249

 

Каков е денот во The Bay Rehab?

 

Клиентите во The Bay Rehab ќе имаат комплетно нарачана пакет создаден за нив по пристигнувањето. Елитната установа за рехабилитација нуди медицинска детоксикација што им овозможува на гостите да ги исфрлат лековите и алкохолот од нивните тела пред да започнат со планот за лекување.

 

Третманот еден-на-еден што го добиваат клиентите обезбедува повеќе часови за контакт со медицинскиот персонал отколку просечната установа за рехабилитација.2Браун, Ванеса. „Со 30 долари недела, „Нема ништо слично како заливот“. Вести, 7 July 2017, www.news.com.au/lifestyle/health/health-problems/inside-australias-luxurious-130k-rehabilitation-clinic-for-addiction/news-story/54af663ad293bbcda02fa323946b4c4f. Сите овие часови помагаат на клиентите да ја постигнат својата цел - трезвеност. Клиентите можат да се сретнат со најмногу 20 различни медицински и персоналски практичари. Гостите ќе имаат сесии со лекари, психотерапевти, лични тренери, масери, инструктори за јога и диететичари кои имаат за цел да помогнат во борбата против зависноста.

 

Приватноста е најважна во The Bay Retreats и една од причините зошто плановите за лекување се оддалечуваат од традиционалните групни сесии и аранжмани за живеење што ги користат другите рехабилитатори. Приватноста и успехот The Bay Retreats се две причини поради кои професионалците и богатите поединци ги користеле неговите нарачани програми за третман за рехабилитација во Австралија.3Извршниот директор на светот за најдобар магазин за рехабилитација, Александар Бентли. „Рехабилитација во Австралија | Како да најдете, платите и да отидете на рехабилитација во Австралија“. Најдобра рехабилитација во светот, 4 септември 2022 година, www.worldsbest.rehab/australia.

Цена за повлекување на заливот

Инвестирањето во вашата иднина со медицинската и личната нега обезбедена од The ​​Bay Retreats не е евтино. 30-дневниот престој во центарот за рехабилитација ќе чини околу 120,000 долари, а The Bay Retreats беше дестинација за рехабилитација за познати личности и професионалци кои бараат крај на нивните проблеми со зависноста. Поради установата за рехабилитација која ги приспособува плановите за закрепнување на клиентите и обезбедува третмани нарачани, престојот може да биде подолг од традиционалните 28 дена. Нарачаните планови за лекување и нивото на потребна нега може да ја променат конечната цена за клиентите.

Алтернативна рехабилитација за еден клиент во Австралија

 

https://physisrecovery.rehab

 

Алтернативни рехабилитации во Австралија во близина на заливот

 

Volition луксузна рехабилитација

Хилс и опсег Приватен

Noosa доверливо

Светилиштето Бајрон залив

Бањанс Австралија

Најдобрите рехабилити во светот

Најдобра рехабилитација во светот

 

Следна: Бејсајд Марин

  • 1
    Ченхол, Ричард. „Прелистувајте списанија по тема“. Прелистувајте списанија по тема, www.tandfonline.com/doi/10.1080/13648470802122024?cookieSet=1. Пристапено на 11 октомври 2022 година.
  • 2
    Браун, Ванеса. „Со 30 долари недела, „Нема ништо слично како заливот“. Вести, 7 July 2017, www.news.com.au/lifestyle/health/health-problems/inside-australias-luxurious-130k-rehabilitation-clinic-for-addiction/news-story/54af663ad293bbcda02fa323946b4c4f.
  • 3
    Извршниот директор на светот за најдобар магазин за рехабилитација, Александар Бентли. „Рехабилитација во Австралија | Како да најдете, платите и да отидете на рехабилитација во Австралија“. Најдобра рехабилитација во светот, 4 септември 2022 година, www.worldsbest.rehab/australia.
Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.