AToN центар

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

AToN центар

AToN Центарот е холистички, луксузен установа за лекување специјализирана за индивидуализиран третман и истовремена ментална здравствена состојба нарушувања. AToN се наоѓа на приватно светилиште од десет хектари, опкружено со дрвја и водопади и се состои од пет имоти.

 

Лоциран во Сан Диего, Калифорнија, AToN Центарот е резиденцијална рехабилитација која им овозможува на поединците да постигнат живот без зависност. Рехабилитацијата нуди различни услуги од третман на нарушувања во однесувањето до третман со двојна дијагноза до детоксификација услуги. Центарот AToN обезбедува 30-дневна програма за обновување базирана на сопствена наставна програма. Иако типичната должина на програмата за обновување е 30 дена, AToN Центарот исто така им нуди на клиентите можност да поминуваат повеќе време во објектот. Должината на престојот може да се промени во зависност од дадениот третман. Третманот се заснова на потребите на клиентот, наместо на диктиран на секој гостин.

 

Центарот AToN нагласува индивидуализиран третман и се грижи за секој гостин по пристигнувањето. Рехабилитацијата со пет ѕвезди обезбедува секојдневни индивидуални сесии со клиничар со полно работно време. Ова им дава на секој клиентот шанса да се вклучи со сингл член на персоналот што им овозможува да се справат со индивидуалните потреби. Поголема е веројатноста гостите да се отворат со лекар со кој се чувствуваат удобно.

 

Ќе најдете шест лиценцирани физиолози во персоналот во Центарот АТоН. На клиентите им се достапни и двајца лиценцирани терапевти за брак и семејство. Искусниот персонал на Центарот AToN вклучува советници за дрога и алкохол за решавање на проблемите со зависноста. Центарот е составен од добро заокружена група терапевти кои можат да помогнат во закрепнувањето на клиентот зависност и други прашања.

 

Рехабилитацијата се состои од пет куќи кои се наоѓаат на кампус од 10 хектари. Секоја куќа може да прими до шест гости одеднаш. Клиентите ќе најдат удобности од светска класа за секоја куќа слични на одморалиште со пет ѕвезди. Кога клиентите не се релаксираат и не го подобруваат своето ментално здравје, тие присуствуваат на тераписки сесии како што се когнитивна бихејвиорална терапија, холистички терапии и ваш избор на состаноци кои не се во 12 чекори, SMART Recovery или 12-чекор. Исто така, постојат активности за промовирање на мотивацијата, за управување со емоциите и за градење здрави односи со другите.

 

Центарот AToN е објект за рехабилитација во семејна сопственост и управуван. На Рехабилитација во Сан Диего е основана Џим и Патриша Брејди. Двојката се обиде да ги собере најдобрите лекари и менаџерски тим за да го изградат врвното објект во квалитетна рехабилитација грижа. Желбата на Џим Брејди да го создаде најдоброто рехабилитација објект можен е произведен од трагедија. Го изгубил својот брат поради зависност што го инспирирало да им помогне на што повеќе луѓе.

Каков е денот во AToN центарот?

 

Огромниот персонал на терапевти на AToN центарот е на лице место секој ден. Други установи за рехабилитација може да имаат терапевти достапни за клиентите само еднаш неделно или преку закажување надвор од сесиите. Во Центарот AToN има 13 клинички персонал со полно работно време за да надгледуваат максимум 25 жители. Секој клиент ќе присуствува на една индивидуална клиничка сесија и три мали групни сесии на дневна основа.

 

Рехабилитацијата користи сопствена наставна програма дизајнирана од истражување засновано на докази. Патувањето на секој клиент од почеток до крај е исто толку различно како и нивните зависности. Центарот AToN ви помага да го планирате вашиот живот по рехабилитацијата уште од првиот ден. Ова ви дава нешто кон што треба да се радувате и да се стремите. Како дел од процесот на лекување, AToN центарот сака да работи рака под рака со жителите за да ги исполнат нивните цели. Благодарение на убавината и спокојството на Сан Диего, многу индивидуални сесии се одржуваат надвор што ви овозможуваат да ја впиете исцелителната моќ на природата.

 

По дипломирањето на AToN, центарот го продолжува вашиот пат кон закрепнување. Неделник после нега група е достапна за дипломирани студенти на програмата. Групата за последователна нега се одржува секоја сабота од 10:30 до 12:00 часот PST. Има квартални алумни настани кои вклучуваат излети и денови на плажа. Дипломирани студенти, исто така, добиваат телефонски повик, текстуална порака или е-пошта од член на персоналот секогаш кога ќе посакаат за да се осигураат дека ќе останат на патот кон трезвеноста.

Клучен персонал во AToN центарот

Канзас Cafferty AToN центар

Канзас Каферти
Клинички директор

Д-р Лесли Сандерс AToN центар

Д-р Лесли Сандерс AToN центар
Директор на програмата

Џејмс Рид директор на Центарот за внесување AToN

Ејмс Рид
Директор на прием

AToN центар
Центарот AToN
Осврти на Атон Центар
Пофалби на Атон Центар

Извршно резиме на AToN центар

AToN сместување

 

Центарот со пет ѕвездички AToN е поставен над пространото светилиште од 10 хектари во Сан Диего. На имотот има пет станбени домови во кои се сместени шест гости истовремено. Гостите имаат безбедно место за престој за време на престојот и можност да се релаксираат. На лице место има базени со слатководни и солени води кои ви овозможуваат да вежбате и да поминувате време на топло Сан Диего впива сонце Витамин Д.

 

Центарот AToN обезбедува секој жител да се чувствува како дома за време на нивниот 30-дневен престој. Надвор од секоја куќа, гостите ќе најдат бујни зелени градини и звуци на локалниот див свет. Постојат дури и водопади и езерца кои треба да се истражуваат. Вашата исхрана ќе биде добро чувана од готвачите на AToN Центарот на лице место. Секојдневно се сервираат здрави оброци со свежи производи.

 

Центарот AToN прави огромни напори за да ви обезбеди удобен престој. Секој дом може да има најмногу шест жители за секој дом од два хектари. Тие нудат приватни и заеднички соби. Сите заеднички соби имаат кревети со кралица и многу простор за да се чувствувате удобно. Центарот AToN е составен од 5 домови што го прават овој прекрасен градинарски кампус од 10 хектари.

 

Приватност на AToN центарот

 

Рехабилитацијата е чувствително време и можете да бидете сигурни дека вашата приватност ќе биде зачувана. Членовите на персоналот сериозно ја сфаќаат вашата доверливост. Имотот се наоѓа во затворена заедница на приватна улица. Вработените годишно посетуваат курсеви за континуирана едукација за доверливост за да се придржуваат до строгите мерки на центарот. Професионалците во AToN Центарот ја разбираат чувствителната природа на барањето третман, а доверливоста на секој жител е од најголема важност за секој член на персоналот. Имотот на AToN е затворен на и на приватна улица. Целиот персонал посетува годишни курсеви за доверливост, а ние ги следиме HIPAA и наведете упатства во врска со приватноста.

 

AToN центар третман

 

Жителите во Центарот АТоН добиваат највисоко ниво на грижа. Наставната програма и групите на рехабилитација користат различни пристапи, вклучувајќи DBT, КБТ, АКТ и повеќе, за да изградите вештини за вашето патување назад кон целосно здравје. Центарот се фокусира на лекување на умот, телото и душата. Заедно со нејзината основна наставна програма, ќе најдете алтернативи од 12 чекори и не-12 чекори, како што се SMART Recovery, Refuge Recovery и повеќе. Тимот од светска класа во AToN разбира дека многу луѓе имаат траума во основата на нивното нарушување на употребата на супстанции и имаат пет лица со полно работно време ЕМДР терапевти.

 

Заедно со наставна програма заснована на докази и дневни сесии 1-на-1 со AToN терапевт, жителите уживаат во четири индивидуални холистички сесии неделно, вклучувајќи масажа, акупунктура, личен тренинг, јога, хипнотерапија и физикална терапија. Центарот AToN става голем акцент на индивидуализираниот третман и е еден од единствените центри во Соединетите Американски Држави кој нуди секојдневни индивидуални сесии со клиничар на Центарот AToN со полно работно време.

 

Поставување на AToN центар

 

Центарот AToN се наоѓа во Сан Диего, еден од најубавите градови во светот. За време на престојот ќе го доживеете топлото време во областа. Бујните терени на рехабилитацијата се совршено место за одмор додека птиците пеат од дрвјата што го опкружуваат имотот. Релаксирачката природа на теренот е совршена за подобрување на менталното здравје на секој гостин.

 

Цена на AToN

 

Дневната цена за неверојатните терапии и сместување на AToN Center е 2,000 долари на ден. Исто така, ги прифаќа повеќето осигурувања на PPO и е во мрежата со Anthem.

 

Основни вредности

 

Центарот AToN им нуди на жителите индивидуален избор во насочувањето на нивниот третман. Установата се гордее што е еден од единствените центри во земјата што нуди секојдневни индивидуални сесии со клиничар во Центарот AToN со полно работно време. Тимот од светска класа ги третира клиентите како целина и доаѓа до основните услови.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитанти

 

Сместено во прекрасната Јужна Калифорнија, AToN Center е прекрасен објект за рехабилитација што се чувствува повеќе како одморалиште. Имате голем број врвни терапевти достапни секој ден за индивидуални и групни сесии за да ве водат на патувањето за исцелување.

 

AToN Центарот е холистичка, луксузна установа за лекување специјализирана за индивидуализиран третман и истовремени нарушувања на менталното здравје. AToN се наоѓа на приватно светилиште од десет хектари, опкружено со дрвја и водопади и се состои од пет имоти. Тие имаат наставна програма заснована на докази, холистичка програма и програмирање во 12 и не-12 чекори за најдобро да одговараат на потребите на секој поединец. AToN нуди дневна терапија 1-на-1, заедно со три групи со помалку од седум лица. Тимот на AToN обезбедува безбедна и поддржувачка средина со вистински луѓе кои обезбедуваат сочувствителна грижа.

Специјализации на AToN центар

 • Зависност од мет
 • Секс зависности
 • Депресија
 • Анксиозност
 • Третман на нарушувања во однесувањето
 • Rượu
 • Искажувањето бес
 • Опиоиди
 • ПТСР
 • Секс зависности
 • Анорексија
 • Булимија
 • Зависност од кокаин
 • Траума
 • Синтетички дроги
 • бензодиазепини
 • биполарно
 • Истовремени нарушувања
 • кокаин
 • Зависност на законот

Луксузни капацитети за рехабилитација на AToN Center

 • Фитнес
 • Пливање
 • Спорт
 • Климатизирани соби
 • Плажа
 • Вградена Бања
 • Градини
 • Гурмански вечера
 • Пристап до природата
 • Јога
 • Интернет пристап
 • Отворено јадење
 • Отворен салон
 • Личен Фитнес тренер
 • Базен
 • Приватни или заеднички соби
 • Платени работни места
 • пешачење
 • Суд за одбојка
 • Добредојдовте пакет
 • филмови
 • сауна
 • Спа
 • Тениско игралиште

Опции за третман на Центарот AToN

 • Советување за превенција од релапс
 • Олеснување на дванаесет чекори
 • Програма за обновување
 • Семејно советување
 • Групна терапија
 • Хипнотерапија
 • Животни вештини
 • Масажа терапија
 • Здрав начин на живот, цели и цели
 • Транскранијална стимулација на директна струја (TDCS)
 • Психијатриска проценка
 • Психосоцијална проценка
 • Физичка и психолошка проценка

Понатамошна грижа на центарот AToN

 • Последователни сесии (онлајн)
 • Тренер за наплата

телефон
+ 1 888-535-6973

Лого на Центарот AToN

AToN центар Најново

Луксузна рехабилитација на AToN центар

Центарот AToN е една од најдобрите светски клиники за третман. Рехабилитацијата се состои од пет куќи кои се наоѓаат на кампус од 10 хектари. Секоја куќа може да прими до шест гости одеднаш. Клиентите ќе најдат удобности од светска класа за секоја куќа слични на одморалиште со пет ѕвезди.

3250 Country Rose Cir, Encinitas, CA 92024, Соединетите Американски Држави

AToN центар, адреса

+ 1 888-535-6973

AToN центар, телефон

Отворете 24 часа

AToN центар за рехабилитација, работно време

Центарот AToN, Време

Квалитет на воздух во AToN Centre Rehab

Центарот AToN во печатот

Наградите „Excellence in Treatment“ од Conquer Addiction ги користат критериумите за процентот на пациенти кои биле достапни и не користеле дрога или алкохол во изминатиот месец најмалку шест месеци по третманот… [Кликнете за да прочитате повеќе]

Грижата за себе и рамнотежата се белези на програмата на AToN Центарот, затоа на жителите им се нудат низа холистички услуги, вклучувајќи: акупунктура, масажа, хипнотерапија, физикална терапија, медитација, јога, едукација за исхрана и личен тренинг во теретаната на AToN Центарот… [Кликнете за да прочитате повеќе]

AToN центар за рехабилитација

знаме

Кого го третираме
Но
Жени
Млади возрасни
ЛГБТК +

Акредитација: Заедничка комисија и DHCS

говор-балон

Јазици
англиски

кревет

Вработување
Центарот AToN е составен од 5 домови

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.