Кањонот ранч Тусон

Напишано од Пин Нг

Изменето од Мајкл Пор

разгледани од страна на Александар Бентли

Кањонот ранч Тусон: Луксузен велнес центар

 

Кањонот Ранч Тусон е пионер на велнес одморалиштето. Отворен во 1979 година од Мел Цукерман, богат претприемач кој ја виде користа во помагањето на луѓето да ги постигнат своите цели за физичко и ментално здравје, Кањон Ранч Тусон беше првото сеопфатно одморалиште за здравје и здравје; и ги инспирираше другите во последните 40 и повеќе години. Canyon Ranch Tucson никогаш не се потпираше на своите ловорики и продолжува да иновира на редовна основа – што го прави врвен луксузен велнес центар во светот.

 

Кањонот Ранч Тусон се наоѓа во прекрасните планини Санта Каталина. Велнес одморалиштето обезбедува терапевтско искуство за клиенти од 14 години па нагоре. Кањонот Ранч Тусон не се фокусира само на закрепнувањето од зависност, бидејќи обезбедува многу повеќе велнес третмани за клиентите.

 

Можете да изберете престој на Canyon Ranch Tucson од три до седум дена. Ќе имате корист од односот персонал кон клиент кој е во брилијантен сооднос три спрема еден. Canyon Ranch Tucson се фокусира на подобрување на вашето здравје преку подобрување на вашата физичка и ментална кондиција. Исто така, се става фокус на исхраната овозможувајќи ви да ја подобрите врската црево/ум.

 

Ќе доживеете дневни фитнес сесии, предавања за здравје и исхрана и здраво мени кое ќе ве води низ вашето велнес патување. Стручниот персонал на велнес центарот ги води клиентите на патот кон здравје и среќа. Без разлика што сакате да постигнете, како што е подобра исхрана, повеќе вежбање или подобрување на вашата ментална благосостојба, персоналот на Canyon Ranch ќе ви помогне на секој чекор од патот.

Каков е денот на Canyon Ranch Tucson?

 

Canyon Ranch Tucson нуди различни пакети на клиентите. Можете да изберете помеѓу неговите специјални настани, членство во резиденција, дневна или спа посета и продолжен престој. Кога планирате престој на ранчот Кањон, ќе го подготвите вашето искуство со водич пред престојот. Ова вклучува поставување на намерата за вашиот престој, персонализирање на вашето искуство, пакување, пристигнување во велнес центарот и завршување на вашиот престој.

 

Готвачите и нутриционистите во велнес центарот се вработени и работат во соработка за да создадат наградувани менија. Храната која се служи во велнес центарот Кањон Ранч ви овозможува да јадете здрава исхрана. Храната можеби е здрава, но искуството во јадењето сепак е луксузно искуство со 5 ѕвезди. Калориите и исхраната се два од главните фактори во креирањето на менито на одморалиштето. Во оброците нема празни калории.

 

Јадење не е само за храна. Постои кодекс на облекување за жителите кои јадат во главната трпезарија. Ќе ви треба и резервација. Доколку сакате оброк без претензии, тогаш посетете го Double U Cafe за опуштена атмосфера. Се наоѓа веднаш до базенот Flagstone. Во здравственото одморалиште не се служат алкохолни пијалоци. Сепак, можете да консумирате алкохол во вашата соба.

 

Ќе ги имате алатките за да го подобрите вашето здравје и да ги промените нездравите навики. Вљубениот персонал ве охрабрува на секој чекор од патот. Некои од здравите искуства и програми што ќе ги искусувате на дневна основа се воздушни пилатес, водени траки за трчање, курсеви со јажиња и интуитивно стрелаштво. Исто така, имате пристап до базен, фитнес центар и тениски терени. Парна соба, спа и сауна се исто така достапни за користење.

Кањонот ранч Тусон Сместување

 

Canyon Ranch Tucson нуди 165 соби со приватни дворови. Ѕидовите на секоја соба се украсени со оригинални уметнички дела. Локалниот пустински пејзаж игра улога во декорот на одморалиштето. Ќе најдете пустински бои и тонови низ велнес одморалиштето. Креветите со големи пердуви доаѓаат со постелнина Mascioni. Имате можност да изберете помеѓу 20 различни типови на перници и обезбедени се машини со бела бучава за спиење. Плочките во југозападен стил ги красат бањите. Секоја бања доаѓа со сопствен бренд на тоалети на Canyon Ranch.

 

Можете да изберете од луксузната соба, извршната соба или луксузниот апартман. Луксузниот апартман има до три спални соби, кујна, дневна соба и машина за перење и сушење. За големи групи, постои Casa Grande, кој е самостоен дом.

 

Кањонот ранч Тусон Приватност

 

Canyon Ranch Tucson може да ги сподели вашите лични податоци со трети страни во специфични ситуации. Велнес центарот се придржува до сите закони за HIPAA во државата Калифорнија за да ги задржи вашите информации приватни. Престојот од три до седум дена во велнес центарот е надгледуван од персонал кој сака да ја подобри вашата ментална и физичка благосостојба.

 

Кањонот ранч Тусон Модалитети

 

Велнес-одморалиштето не е само за поединци кои бараат да се опорават од зависност, тоа е центар за луѓе кои сакаат да го подобрат своето физичко и ментално здравје. Затоа, програмите се фокусирани на исхрана, исхрана и фитнес. Може да го поминете вашето време во центарот во фитнес сала, базен, спа, сауна или трпезарија. Има и информативни предавања за присуство.

 

Кањонот ранч Тусон Поставување

 

Ќе бидете превезени во прекрасниот американски југозапад за време на престојот во одморалиштето. Ранчот Кањон се наоѓа веднаш надвор од Тусон, Аризона, во близина на националниот парк Сагуаро. Ќе напредувате во пустинската средина додека ги обновувате умот и телото.

 

Кањонот ранч Тусон Цена

 

За ажурирани цени на Canyon Ranch Tucson, проверете на веб-страницата на одморалиштето. Цената од ноември 2021 година за сеопфатен престој започнува од приближно 1,450 американски долари.

 

Еден од најдобрите светски рехабилитации

 

Кањонот Ранч Тусон беше првото луксузно одморалиште за благосостојба. Основана е во 1979 година и повеќе од 40 години постојано еволуира да биде лидер во луксузните одморалишта со 5 ѕвезди. Од пакетите и програмите до персоналот и удобностите, нема подобро одморалиште во светот од ранчот Кањон.

 

Претходно: Центар за третман на Тарзана

Следна: Abbeycare Rehab

Веб-страница | + објави

Александар Бентли е извршен директор на Worlds Best Rehab Magazine™, како и креатор и пионер зад Remedy Wellbeing Hotels & Retreats и Tripnotherapy™, прифаќајќи ги психоделичните био-фармацевтски препарати „NextGen“ за лекување на исцрпеност, зависност, депресија, анксиозност и психолошка нелагодност.

Под негово водство како извршен директор, Remedy Wellbeing Hotels™ го доби признанието за генерален победник: Меѓународен велнес хотел на годината за 2022 година од International Rehabs. Поради неговата неверојатна работа, поединечните луксузни хотелски одморалишта се првите ексклузивни велнес центри во светот од 1 милион долари кои обезбедуваат бегство за поединци и семејства кои бараат апсолутна дискреција, како што се познати личности, спортисти, извршни директори, членови на кралското семејство, претприемачи и оние кои се предмет на интензивна медиумска контрола. .

Ние се стремиме да обезбедиме најсовремени и точни информации на интернет за нашите читатели да можат да донесат информирани одлуки за нивната здравствена заштита. Нашиот експерти за предметни прашања специјализираат за третман на зависност и здравствена заштита во однесувањето. Ние следете строги упатства кога ги проверувате информациите и користете само веродостојни извори кога наведувате статистика и медицински информации. Побарајте ја значката Најдобра рехабилитација во светот на нашите статии за најсовремени и точни информации. на нашите статии за најсовремени и точни информации. Ако сметате дека некоја од нашите содржини е неточна или застарена, ве молиме известете ни преку нашите контакт страница

Одрекување: Ние користиме содржина заснована на факти и објавуваме материјали што се истражувани, цитирани, уредени и прегледани од професионалци. Информациите што ги објавуваме не се наменети да бидат замена за професионални медицински совети, дијагноза или третман. Не треба да се користи наместо совет од вашиот лекар или друг квалификуван давател на здравствена заштита. Во случај на итна медицинска помош, веднаш контактирајте со службите за итни случаи.

Worlds Best Rehab е независен ресурс од трета страна. Не поддржува ниту еден конкретен давател на третмани и не го гарантира квалитетот на услугите за третман на истакнатите даватели на услуги.